V piatok 1. novembra 2019 odohrali Rytieri z Kladna domáci zápas v najvyššej hokejovej súťaži v Českej republike. Do brány Rytierov sa opäť postavil kežmarský brankár Denis Godla, ktorý bol v zápase proti mužstvu z Karlových Varov rozdielovým hráčom.

Po piatich prehrách v sérii, z toho dva po predĺžení, už potrebovali Rytieri proti súperovi plný bodový zisk ako soľ. I preto bolo Kladno počas celého zápasu snaživejším mužstvom a preto sa aj častejšie sa hralo v útočnej tretine. Vyspelý súper, ktorý naopak ťahal tri víťazné zápasy a je na štvrtom mieste tabuľky, si vypracoval dostatok gólových príležitostí. Denis ale až na jeden brejk a jednu dorážku v samotnom závere zápasu všetko vychytal a výraznou mierou sa pričinil o dôležitý víťazný úspech svojho mužstva, ktoré zvíťazilo 4:2. Hráči Kladna boli na zápas správne vyhecovaní a víťazstvo si plne zaslúžili, no nebyť kežmarského brankára tri body by brali určite oveľa ťažšie.

Po víťazstve sa Kladno už bodovo dotiahlo na desiate miesto, ktoré je hranicou pre play-off, no o skóre je na jedenástom mieste. Rytieri majú ale o zápas menej. Denis Godla zo 26 striel chytil 24, čo je 92,30 percentná úspešnosť.

 

Foto: rytirikladno.sk