Iba tretí celý zápas v súťažnej sezóne 2022/2023 v českej hokejovej extralige odchytal 1. novembra 2022 kežmarský brankár Denis Godla v službách českého hokejového tímu z Litvínova. Hralo sa pritom už 17. kolo, no Denis zo šiestich doterajších zápasoch až štyrikrát striedal.

Už to naznačuje fakt, že v tejto sezóne náš brankár nemal dôveru trénera Ružičku. Doteraz bol vždy v zápasoch iba dvojkou a až zranenia dvoch brankárov Litvínova ho teraz dostali do brány. Litvínov je pritom na úplnom dne ligovej tabuľky, takže je zvláštne, že skúsenosti nášho brankára tréner žltočiernych nevyužíval. Vedenie klubu ale pred týždňom, keď Litvínov spadol na dno tabuľky trénera Ružičku prepustilo a v súčasnosti mužstvo vedú doterajší asistenti.

Napriek tejto ťažkej situácii sa Denis udržiaval vo výbornej kondícii, no je brankárom, ktorý potrebuje pre svoju dobrú výkonnosť chytať čo najviac. V dnešnom zápase svoje mužstvo podržal keď to najviac potrebovalo. Dodal spoluhráčom na hokejky istotu a tí zahrali na domácom ľade proti Budejoviciam dobrý zápas. Od zmeny trénera to už bol tretí víťazný a k tomu prispel i náš brankár.

Litvínov v dnešnom zápase po prvej tretine viedol 3:1 a neskôr zvýšil až na 5:1. Hostia na začiatku tretej tretiny dvomi zlepenými gólmi znížili na 5:3, ale domáci už zápas nepustili a vyhrali ho 6:4.