V najvyššej kanadskej juniorskej hokejovej súťaži, má klub Kitchener Rangers, kde hrá aj hráč zo Spišskej Belej Filip Mešár za sebou prvé kolo play-off v Ontario Hockey League (OHL).

Hráči Kitcheneru ho zvládli proti klubu z mesta Erie po šesťzápasovej sérii, v ktorej vyhrali 4:2. Bola to vyrovnaná séria, o bolo vidieť, že hrá klub ktorý skončil v tabuľke na štvrtom a piatom mieste. O vyrovnanosti série hovorí i fakt, že až tri súboje sa skončili víťazstvom o jeden gól a posledný zápas na ľade Erie Otters sa skončil až v predĺžení.

Je potešiteľné konštatovať, že v tejto sérii výraznou mierou prispel k postupu svojho mužstva aj Filip Mešár. V nej strelil jeden gól a prihral až na deväť gólov. Tieto štatistiky ho vystrelili na tretie miesto celej súťaže a na prvé miesto ako najlepšieho nahrávača v play-off je aj najlepším nahrávačom v presilovkách v play-off.

V ďalšom kole čaká klub Kitchener Rangers víťaza základnej časti OHL London Knights. Už to sľubuje náročnú sériu. Tá sa začína už v piatok 12. apríla 2024.

Ontario Hockey League je najsilnejšia juniorská liga sveta, odkiaľ sa draftuje viac hráčov do NHL ako z najlepších európskych krajín a presadiť sa tam môžu len veľmi dobrí a talentovaní hráči a tak je veľmi špeciálne, že sa to zatiaľ darí nášmu mladému, no špičkovému hokejistovi.

 

Zdroj: Peter Humeník.

Foto: Kitchener Rangers