Zaujímate sa o finančné zákulisie najlepšej hokejovej ligy na svete? Zaujímate sa o slovenských hráčov, ktorí v NHL hrajú? Ak na obidve otázky odpovedáte áno, Peter Humeník z Vancouveru pre vás spojil obidva vaše záujmy a ponúka prehľad o aktuálnej finančnej situácii slovenských hráčov v NHL.

V prehľadnej tabuľke chýbajú momentálne dvaja slovenskí hráči (Tatar, Koch). Tí momentálne ešte nemajú podpísaný kontrakt na sezónu 2024/2025 a aj keď dostali konkrétnu ponuku, ešte sa k nej pozitívne nevyjadrili. Hráči z listiny ktorí nemajú ešte podpísaný kontrakt dostali minimálne jednoročnú ponuku a veci sa pohnú hlavne okolo draftu a tesne po ňom.

Momentálne je NHL v úplnom závere sezóny 2023/2024, a tak sa už dostávajú do popredia informácie o ďalšej sezóne.

Podľa informácií je slovenským ekonomickým lídrom Erik Černák z Tampa Bay. Druhým je Feherváry, tretím Martin Pospíšil, avšak Slafkovský i Nemec majú silné bonusy a ak z nich čosi splnia tak obidvoch určite finančne predbehnú.

Filip Mešár po dvoch sezónach v juniorskej Ontario Hockey League, kde po dvoch kolách play-off viedol štatistiky ligy, mal by začať hrávať v Lavale v AHL, ktorý je farmou Montrealu. Ak by mal vstupný kemp ako prvý rok je predpoklad, že by ho vyskúšali aj v A mužstve na začiatku sezóny, kedy každý klub si skúša nových hráčov. Samozrejme, že každý mladý hráč môže byť povolaný do A mužstva i neskôr, počas sezóny, pretože sa vyskytujú zranenia alebo výmeny hráčov. To sa týka i Filipa Mešára, ktorý má šancu dostať šancu v Montreale hocikedy počas celej sezóny, keďže bol 26-tka draftu.

 

Zdroj a tabuľka: Peter Humenik