Po dôležitom domácom víťazstve nad Mladou Boleslavou, ktorým zastavili hokejisti litvínovskej Vervy štvorzápasovú sériu prehier, sa aj v ďalšom zápase (22. 2. 2022) do jej brány opäť postavil kežmarský brankár Denis Godla. Tentoraz to bolo na ľade v Brne.

V televíznom zápase v metropole Moravy odohrali hráči Litvínova výborne a prekvapujúco boli lepším mužstvom ako domáci, ktorí sú v tabuľke vyššie. Litvínov bol rýchlejší, kombinačne tvorivejší a svoju hernú prevahu v zápase aj patrične využil.

Prvá tretina bola ešte bezgólová, ale v druhej tretine už išli hostia do dvojgólového vedenia. Toto bezpečné vedenie na začiatku tretej tretiny ešte vylepšili ďalšími dvomi gólmi a v polovici záverečnej tretiny bolo jasné, že si z Brna odvezú plný bodový zisk. Náš brankár chytal výborne, nebezpečné príležitosti domácich útočníkov zlikvidoval a inkasoval iba jeden gól, keď nestačil na strelu od modrej osem minút pred koncom zápasu, za stavu 4:0.

O frustrácii domácich divákov na dianie na ľade svedčí fakt, že dve minúty pred koncom zahádzali ľadovú plochu konfetami a tak sa chvíľu nehralo. Po neplánovanej prestávke strelili hostia z Litvínova aj piaty gól, čo domáci diváci neuniesli a na ľade opäť pristáli ďalšie konfety. To už bola iba bodka za úspešným zápasom, ktorým Litvínov získal potrebné tri body po víťazstve 5:1. Víťazstvom sa už dostal na dvanáste miesto, z ktorého sa už postupuje do play-off, takže výborné výkony nášho gólmana Denisa Godlu ťahajú Litvínov v tabuľke do vytúžených miest.

Na Denisa Godlu smerovalo 26 striel, z ktorých chytil 25, čo je 96,15 % úspešnosť.