Šesťbodový zápas sa odohral 3. januára 2021 na ľade Vervy Litvínov. Mužstvo zo severu Českej republiky privítalo svojho tabuľkového suseda hokejistov Olomouca. V dôležitom súboji hájil domácu bránku opäť kežmarský brankár Denis Godla.

V prvej tretine to bol vyrovnaný duel. Zaujímavosťou bolo, že hostia hrali tri presilovky, pričom vždy bol vylúčený ten istý hráč domácich Lotyš Janis Balinskis. Olomouc ale početné výhody nevyužil, najmä zásluhou zákrokov Denisa Godlu a keďže sa strelecky nepresadili ani domáci strelci, stav po 20 minútach bo, bezgólový. Strelecky aktívnejší boli v prvej tretine hostia, ktorí vyhrali na strely 17:9.

Po 24 sekundách trafil hosťujúci Bambula žrď Godlovej brány, ale gól z toho nebol, aj keď to musel odobriť až videorozhodca. Potom konečne prebrali aktivitu domáci, ale šance Jarůška i Demela zostali nevyužité. Litvínov ale nie nadlho prevzal taktovku, pretože išiel opäť do štyroch. Aj keď už štvrtú presilovú hru hostia nevyužili, dostali sa do tempa a svoju útočnú aktivitu pretavili vo vedúci gól. Ten strelil Nahodil, po prepadnutí domácej obrany v strednom pásme, a úspešnom brejku. Hostí gól viditeľne nakopol a do konca tretiny poriadne potrápili domáceho brankára Godlu, ale ten všetky šance i pološance k spokojnosti spoluhráčov i trénera Országha vyriešil. Stav po 40 minútach tak zostal 0:1.

Domáci sa herne prebudili až v tretej tretine. Kanonádu začal Irving, nasledovala šanca Hübla a aktivita hráčov v žltočiernych dresoch vyústila v prvú presilovú hru už po 100 sekundách tretiny. V nej Balinskis, Ščotka i Hübl mali šance na vyrovnanie, ale vychýlená muška bola príčinou nezmeneného skóre. Potom mali ďalšie veľké šance na vyrovnanie v priebehu 45. minúty Zdráhal, Hübl i Fronk, ale všetky hosťujúci brankár Konrád zneškodnil. V 47. minúte hrali domáci druhú presilovku, ale tú nezahrali dobre a hostia sa zväčša poľahky ubránili. Litvínovskí hráči nepoľavili v aktivite a neustále boli pred bránou hostí. Hostia už ale zavreli obranu, držali domácich na dištanc a tutovky na strane domácich už nepribúdali. Domáci sa už veľmi ťažko v útoku presadzovali a aj preto v závere zápasu to riskli a 108 sekúnd pred koncom hrali power-play. Hra bez brankára Litvínovu vyšla, keď 39 sekúnd pred klaksónom strelil vyrovnávajúci gól Pospíšil. Po dvojnásobnom preštudovaní videa rozhodcovia gól uznali a sťažnosť hostí za hru vysokou hokejkou zamietli. Zápas tak išiel do predĺženia, tak ako tomu bolo aj v prvom vzájomnom zápase, ktorý vyhral Litvínov 4:3 po samostatných nájazdoch.

Tak ako posledné predĺženie, v ktorom strelil Litvínov gól po 24 sekundách, tak ani teraz sa nehralo dlho. Iba 20 sekúnd. Zdráhal ušiel po ľavom krídle a domáci strelec Richard Jarůšek prestrelil Konráda. Litvínov tak vyhral 2:1 po predĺžení. Hostia boli blízko k trom bodom, no zo severu Čiech si odvážajú na Hanú iba bod.

Na Denisa Godlu išlo až 26 striel, z ktorých 25 chytil, čo je 96,15 %-tná úspešnosť.