Zápas v súčasnosti dvoch najlepších tímov českej hokejovej extraligy sa uskutočnil v prvý marcový deň na litvínovskom ľade. Domáca Verva, za ktorú opäť chytal kežmarský brankár Denis Godla privítala lídra súťaže Hradec Králové. Bol to zápas mužstiev, ktoré v posledných štyroch zápasoch vyhrali, ako jediné v súťaži, pritom líder tabuľky prišiel na ľad mužstva, ktoré je na jedenástom mieste.

Prvých osem minút sa hral opatrný hokej bez jedinej šance na skórovanie. Potom sa párkrát dostali hostia do dobrých šancí, ale náš reprezentant bezpečne zlikvidoval každú šancu. Hostia pozorne bránili a domáci útočníci mali snáď iba jedinú čistú šancu na skórovanie. Aj preto sa prvá tretina skončila bez gólov.

Na začiatku druhej tretiny mali hostia výhodu presilovej hry, ktorú aj využili, keď v 24. minúte na strelu spomedzi kruhov nemal Godla šancu, 0:1. O tri minúty neskôr už bolo 0:2, keď domáca obrana opäť nechala medzi kruhmi voľného hráča, ktorý presnou strelou poslal favorita do dvojgólového vedenia. Domáci útočníci sa pri pozornej obrane súpera veľmi ťažko presadzovali a preto sa museli skôr spoliehať na presilovky. V jednej z nich aj strelil Sukeľ kontaktný gól, ktorým pečatil skóre po dvoch tretinách 1:2.

V tretej tretine chceli domáci čím skôr vyrovnať, ale hostia potvrdili, že majú výborne prepracovanú obranu a vôbec nepúšťali Litvínov do šancí. Naopak, po brejkoch mohli hostia svoje vedenie zvýšiť, ale Godla držal svoj tím s jednogólovým mankom. Hostia hrali výborne, ale v úplnom konci zápasu prišiel ich zbytočný faul čím opäť ponúkli domácim hrať presilovku. Tú aj využili pri hre 6 na 4, keď sa strelecky presadil Zdráhal a vyrovnal na 2:2.

Do konca zápasu sme už gól nevideli a tak prišlo predĺženie. V ňom sa prelievala hra z jednej strany na druhú a prišli aj väčšie šance na skórovanie, ale brankári boli pozorní. Až prišiel faul na domácej strane a hostia hrali až do konca predĺženia dvojminútovú presilovku. Denis Godla ale všetky strely vychytal a udržal stav 2:2. Pomer striel: 18:36!

O víťazovi zápasu sa tak rozhodlo až v samostatných nájazdoch. V nich domáci Estephan a Fronk góly dali a náš brankár zlikvidoval všetky! Výraznou mierou tak prispel k víťazstvu svojho mužstva 3:2 po samostatných nájazdoch, ktorý predĺžil svoju víťaznú sériu na 5 zápasov. Gratulujeme!

Na Denisa Godlu smerovalo 36 striel, z ktorých chytil 34, čo je 94,44 % úspešnosť.