Ďalší dôležitý ligový zápas odohrali hráči Vervy Litvínov v nedeľu 10. januára 2021 na domácom ľade proti Pardubiciam. So súperom dvakrát prehrali, a tak mali čo Pardubiciam čo vracať. Po jednozápasovej odmlke sa opäť v bránke Vervy objavil kežmarský brankár Denis Godla.

Prvá tretina bola jasne v moci domácich. Mali v nej hneď zo šesť vyložených gólových príležitostí, ale využili iba jednu. Ujala sa iba strela od modrej Lotyša Balinskasa v jedinej presilovej hre. Jednogólový náskok bol ale pre domácich príliš malý na to aký obraz hry bol v prvej tretine.

V druhej tretine sa už prebudili aj hostia a Godla musel hasiť nejednu ich strelu a šancu. Mikúš, Paulovič, Camara, Blümel, Rohlík aj Kusý mali na hokejke vyrovnanie, no kežmarský brankár držal Verve jednogólový náskok. Tretina patrila hosťom no stav 1:0 pre Litvínov ostal aj po 40 minútach.

Začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie domácim. Už v prvej minúte mali domáci tri strelecké pokesy, no až tá tretia padla do brány zásluhou Lukeša. Verva tak išla do dvojgólového vedenia. Hostia sa po inkasovanom góle hneď zobudili a zasyspali Godlu niekoľkými strelami. Aktivita Pardubíc vyústila do ich prvej presilovky. Hostia sa až príliš sústredili na útočenie a zaplatili za to tretím inkasovaným gólom. Hneď po skončení presilovej hry si nedali pozor na rýchly protiútok a domáci v prečíslení 2 na 1, zásluhou Pospíšila išli do trojgólového vedenia. Keď v 47. minúte strelil Žejdl štvrtý gól Litvínova bola to nečakane rýchla studená sprcha pre hráčov Pardubíc. Hostia vrhli potom všetku silu do útoku. Odmenou im bola strela Nakládala, ktorá trafila žrďku Godlovej brány. To bolo ale zo strany hostí všetko. Litvínov bol v laufe a nedal súperovi žiadnu šancu na zdramatizovanie záveru stretnutia. Naopak, v 53. minúte znela litvínovským štadiónom pesnička Pátá, právě teď odbila pátá! Pretože Hanzl strelil piaty gól do siete pernikárov. Záver zápasu sa už iba dohrával. Litvínov vyhral 5:0 a jeho hráči sa môžu tešiť z pekného víťazstva.

Denis Godla chytil všetkých 26 striel a vychytal si štvrtý zápas bez inkasovaného gólu! Dva vychytal Zlínu, jeden Vítkoviciam a teraz aj Pardubiciam. Prvý v roku 2021. Gratulujeme!