Prešlo iba 24 hodín a po pondelkovej prestrelke (6:7) sa 22. decembra 2020 opäť postavili proti sebe hráči domáceho Litvínova a hosťujúceho Brna. V bráne domácej Vervy bol opäť kežmarský brankár Denis Godla.

Na začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, preto mal viac práce náš brankár. Ten si svoju prácu robil dobre. Vynikol najmä pri šanciach Brabenca a Holíka, ktorému zlikvidoval strelu spomedzi kruhov. Svoje mužstvo podržal aj počas dvoch oslabení a najmä jeho zásluhou bol stav po prvej tretine 0:0. Vo včerajšom zápase bol po 20 minútach stav 3:3.

Na začiatku druhej tretiny mali výhodu prvej presilovky domáci hráči a stačilo iba 33 sekúnd a Litvínov viedol. Kapitán domácich Hübl z pravého kruhu prestrelil Klimeša, 1:0. Následne sa do domácich pustili hostia a Denis Godla sa mal čo obracať po viacerých šanciach hostí. Najmä tie od Schneidera, Muellera či Dvořákova volali po góle, ale Godla bol bezchybný. Veľký tlak Brna nenechal chladným ani trénera domácich Országha, ktorý si v 29. minúte vybral oddychový čas. Hostia ale aj po ňom trvalo dobýjali domácu bránu a za ich aktivitu boli odmenení vyrovnávajúcim gólom. Ten strelil v 36. minúte Plášek, a pečatil tým aj stav po druhej tretine, 1:1.

Aj na začiatku tretej tretiny mali domáci výhodu presilovej hry, ale tú na rozdiel od druhej tretiny, nevyužili. Hneď po jej skončení musel ukázať Godla svoje umenie, pretože Schneider, ktorý je so šiestimi strelami najčastejší strelec hostí, vyslal nebezpečný projektil, ale Denis aj tento jeho pokus chytil. Následne išli domáci do oslabenia a opäť to bolo o pozornosti nášho gólmana. Odolal šanciam Holíka i Krála a domáci tak prežili oslabenie bez inkasovaného gólu, no o pol minúty neskôr išli domáci opäť do štyroch. Tutovky Holíka a Plášeka ale opäť ostali nevyužité a Litvínov prežil ďalšie oslabenie, ale tlak hosťujúcej Kométy bol obrovský. Z neho ich oslobodili až samotní hostia, ktorí faulovali a poskytli domácim sa skonsolidovať, prípadne využiť presilovú hru v 53. minúte. Najväčšiu šancu v nerovnovážnom stave mali ale oslabení hostia. Američan Muelller v drese Brna sa dostal do obrovskej šance, ale Godla šnúrou zabránil istému gólu. Následne sa hra upokojila a všetko spelo k predĺženiu. Dramatickú koncovku ale urobili ešte hostia, pretože 18 sekúnd pred koncom si išiel sadnúť Klepiš z Brna na trestnú lavicu. Domáci daný čas síce nevyužili, ale pôjdu do predĺženia v presilovej hre 4 na 3.

Litvínov túto ponúknutú príležitosť aj využil a rozhodol o svojom víťazstve 2:1. Strelcom gólu bol kapitán domácich Viktor Hübl, po 37 sekundách, keď prestrelil hosťujúceho Klimeša

Po dvojzápase Litvínova s Brnom sa tak body delili 3:3, keď v pondelok si dva body vybojovali hostia a dnes domáci. Na Denisa Godlu išlo až 35 striel, z ktorých 34 chytil, čo je 97,14 %-tná úspešnosť.