Godla vychytal Brno

Po šokujúcom víťazstve na pôde Sparty Praha (4:8) nastúpili hokejisti Kladna 17. januára 2020 na domáci zápas proti Kométe Brno. V bránke domácich bol opäť kežmarský brankár Denis Godla.

Prvú veľkú šancu na skórovanie mal v 4. minúte hosťujúci Plekanec, ale jeho brejk a strelu pod hornú tyč Denis Godla zlikvidoval. Prvú presilovú hru si zahrali hráči Kométy. V nej sa opäť zaskvel kežmarský brankár, keď zlikvidoval tutovku Kucseru. Krátko po skončení presilovky mal ďalší gól na hokejke hosťujúci Střondala, ale aj s jeho dlhou kľučkou si brankár Kladna poradil. Hostia boli v prvej tretine herne jasne lepší. Po krásnej kombinácii sa medzi kruhmi ocitol hosťujúci Kucsera úplne sám, ale aj štvrtú tutovku hostí zlikvidoval Denis Godla a iba jeho zásluhou bol stav po prvej tretine stále 0:0.

Na začiatku druhej tretiny bola hra trochu rozháraná, diváci videli veľa nepresností a až v 25. minúte sme videli prvú gólovú šancu. Opäť ju mali hráči Brna, ale strelu hosťujúceho Orsavu Godla chytil. Aj v druhej tretine mali výhodu presilovej hry hostia. Po 5 sekundách sa ocitol Erat sám pred Godlom, ale puk po jeho strele skončila v brankárovej lapačke. O pár sekúnd Plekanec ponúkol veľkú šancu Kucserovi, ale aj túto šancu Godla zlikvidoval. Kladno si do polovice zápasu nevytvorilo ani jednu čistú gólovú šancu, no hráči Brna ich mali sedem. Stav bol ale stále 0:0. Až v 34. minúte si domáci Rytieri vytvorili prvú veľkú šancu, ale prečíslenie 3 na 1 nevyužili do úspešného zakončenia. Prvú presilovku si zahralo aj Kladno, a to hneď minútovú 5 na 3. Gól ale Rytieri nestrelili, pretože početnú výhodu hrali bez dobrej kombinácie. Minútu pred koncom tretiny mal dobrú šancu aj Jágr, ale jeho strelu zrazil brániaci Plekanec. Domáci konečne ukázali aj svoju útočnú tvár, no aj po 40 minútach bolo stále 0:0.

Aj v tretej tretine mali úvodnú gólovú šancu hostia, no nájazd z ľavého krídla Godla zlikvidoval. Potom už útočili väčšinou domáci. Ich aktivita vyústila do strelenia prvého gólu zápasu. Po prihrávke Stacha z pravého krídla a teči Bláhu sa puk odrazil od hokejky hosťujúceho Svozila do siete a Kladno viedlo v 48. minúte 1:0. V polovici tretiny hrali Rytieri ďalšiu presilovú hru a tú po vzornej kombinácii aj využili zásluhou Strnada. Domáci i naďalej hrali aktívne, Brno sa väčšinou bránilo a vôbec sa nedostávalo do hry. Na nohy ich postavila až presilová hra, po spornom vylúčení Jágra. V presilovke sa presadil hosťujúci Plekanec a v 53. minúte bol stav 2:1. Aj po inkasovanom góle hralo Kladno aktívne a aj preto mali hostia ťažké sa vôbec dostať do útočnej tretiny. V tretej tretine bolo Kladno lepším mužstvom a prišla zaslúžená odmena, keď domáci O´Donnell strelil tri minúty pred koncom, po samostatnej akcii, tretí gól Rytierov a zvýšil na 3:1. V závere zápasu hralo Brno power-play, ale 74 sekúnd pred koncom strelil domáci Melka štvrtý gól do prázdnej brány súpera, čím zvýšil na 4:1. No nebol to posledný gól zápasu, pretože 15 sekúnd pred koncom využilo Kladno za 42 sekúnd presilovú hru a až gólom Strnada bolo stanovené konečné skóre 5:1!

Po tutovkách súpera, ktorých bolo najmenej sedem, v prvej polovici zápasu, ktoré vychytal Denis Godla je konečné skóre duelu priam neuveriteľné. O to väčší podiel na tomto víťazstve má náš reprezentant!

Denis Godla chytil z 27 striel 26, čo je 96,29 percentná úspešnosť.