Zápasom proti Zlínu (22. 10. 2021) začali hokejisti Litvínova, v ktorom sa opäť v bráne objavil kežmarský brankár Denis Godla, druhú štvrtinu súťažnej sezóny 2021/2022. V úvodnom zápase sezóny v Zlíne vyhral Litvínov 4:2 a tak hostia, ktorí ešte v sezóne nevyhrali v riadnom hracom čase, mali domácim čo vracať.

Duel začal nastrelenou konštrukciou brány hosťujúcej brány Lukešom už po 48 sekundách. To bol pre domácich jasný signál, že od prvej minúty sa budú snažiť o skórovanie. Domáci mali v prvej tretine jasnú hernú prevahu a hostia vystrelili na Denisa Godlu až v 16. minúte, no stav po 20 minútach bol stále 0:0.

Prevaha domácich vyústila v prvý gól v sieti hostí v 25. minúte, keď Zdráhal po akcii s Estephanom otvoril skóre. Potom už otvorili hru aj hostia a Kežmarčan v bránke domácich musel ukázať svoje umenie. Hra sa vyrovnala, ale najväčšiu šancu mali opäť domáci, keď v 38. minúte opäť zazvonila konštrukcia hosťujúcej brány, no stav 1:0 sa nezmenil.

Domáci sa už po dvoch minútach tešili zo strelenia druhého gólu. Demel z pravého kruhu prestrelil brankára Hufa a Litvínov viedol 2:0. Krátko po inkasovaní mal šancu presilovej hry Zlín. V nej mali hostia veľký tlak, ale Denis Godla podržal svoje mužstvo a pár streleckých príležitostí zlikvidoval. Hostia hrýzli čím ďalej tým viac, ale nášho brankára neprekonali. Domáci mali taktiež zopár dobrých šancí, ale ich koncovka nebola presná. Bol to predovšetkým boj o každý kúsok ľadu  Do konca zápasu chýbalo 54 sekúnd, keď si na trestnú lavicu, už počas hry bez brankára, išiel sadnúť domáci Hrbas. Hostia za šesť sekúnd výhodu presilovej hry využili na strelenie svojho prvého gólu, ktorý bol zároveň gól kontaktným. Ten ale musel potvrdiť až videorozhodca, a tak 48 sekúnd pred koncom bol stav 2:1. Litvínov si už ale víťazstvo ujsť nenechal a doviedol ho do víťazného konca.

Bolo to iba druhé víťazstvo Litvínova v riadnom hracom čase a aj keď domáci zvíťazili stále získali na domácom ľade menej bodov ako doviezli z vonku. Doma doteraz získali 8 bodov a vonku 11 bodov.

Na Denisa Godlu smerovalo 17 striel, z ktorých chytil 16, čo je 94,11 % úspešnosť.