Po štyroch prehrách v rade sa v sobotu 20. februára 2022 dočkali hokejisti Litvínova dôležitého trojbodového víťazstva. K nemu veľkou mierou pomohol aj kežmarský brankár Denis Godla.

Zápas odohrali hráči litvínovskej Vervy na domácom ľade proti mužstvu Mladá Boleslav. Úvod duelu patril hosťom a Godla už v prvých minútach musel hasiť ich prvé šance. Tú najväčšiu ale nezlikvidoval, keď po vyhranom buly v 5. minúte Jánošík prestrelil nášho brankára a bolo 0:1. Potom sa hral otvorený hokej, ale do konca prvej tretiny gól nepadol.

Na začiatku druhej tretiny mal tutovku Kousal, ale Godla ho vychytal. Bol to dôležité pre vývoj zápasu, pretože krátko nato domáci zásluhou Zdráhala vyrovnali na 1:1. Hráči Litvínova sa upokojili, spresnili svoje útočné akcie a mali hru vo svojej moci. Druhý gól v sieti hostí visel na vlásku. Domáci diváci sa ho dočkali v poslednej minúte tretiny, ktorý strelil Irving.

V tretej tretine sa hral útočný hokej na obidvoch stranách. Najväčšiu šancu hostí na vyrovnanie zlikvidoval v 46. minúte Denis Godla. Domáci potom využili presilovú hru a tretím gólom, ktorý strelil Balinskis, prakticky rozhodli vyrovnaný duel, pretože napriek príležitostiam, ktoré mali hostia, gól už nepadol.

Litvínov víťazstvom 3:1 pretrhol nepriaznivú sériu a stále je v hre o play-off. Na priečku doň stráca tri body.

Na Denisa Godlu smerovalo 25 striel, z ktorých chytil 24, čo je 96 % úspešnosť.