V nelichotivej psychickej situácii, keď sedem predchádzajúcich zápasoch Litvínov prehral, nastúpili jeho hráči 3. 10. 2021 na ľade v Českých Budejoviciach. V bráne bol opäť kežmarský brankár Denis Godla.

Na začiatku zápasu strelili hostia gól už v 3. minúte, kedy nekompromisnou strelou z ľavého kruhu Hübl prestrelil domáceho Hrachovinu. Potom hostia zavreli obranu a nechali domácich dobýjať ich hradby. Domáci sa cez ne vôbec nevedeli presadiť. Nešlo im to ani v presilovkách a ani vtedy keď sa dostali raz či dvakrát do prečíslenia, lebo na konci ich akcií bol Denis Godla.

Pokračujúcim časom boli domáci nervóznejší a ich prihrávky prestali mať potrebnú presnosť, čo iba nahrávalo hráčom Litvínova. Tí boli trpezliví a držali počas celého zápasu najtesnejší náskok. V 57. minúte strelil Litvínov druhý gól. Estephan vyhral buly a Zdráhal tečovanou strelou prekonal domáceho brankára. Domáci potom hrali power-play, ale ich prvú šancu zlikvidoval Godla a potom sa už na nič nezmohli. Naopak, ešte inkasovali, keď sa do prázdnej brány trafil litvínovský Jarůšek, 0:3.

Až shot-out Denisa Godlu, na ktorého smerovalo 24 striel, pomohol Litvínovu, aby zaznamenal po siedmich prehrách plný bodový zisk. Denisovi za výborný výkon gratulujeme!