Najvyššia hokejová súťažná sezóna 2022/2023 v Českej republike sa síce začala už v piatok 16. septembra 2022 kežmarský brankár Denis Godla, ktorý chytá v Litvínove, sa dostal do brány až v treťom kole.

Po dvoch prehrách v úvodných dvoch kolách  (2:3 Vítkovice, 0:3 Sparta), v ktorých chytal brankár Zajíček, poslal tréner Litvínova konečne do brány kežmarského brankára do zápasu v Českých Budejoviciach. Základným cieľom bolo, aby sa pokúsil zastaviť začínajúcu sa negatívnu sériu a zlý vstup klubu do novej sezóny. O to, že to bola veľmi ťažká úloha pre nášho brankára bol fakt, že klub z juhu Českej republiky vstúpil zo všetkých klubov súťaže najlepšie. Po víťazstvách v Třinci 2:0 a vysokým víťazstvom nad Brnom 6:2 boli hráči Motora České Budejovice na prvom mieste tabuľky!

Úvodná tretina plne potvrdila výbornú formu domáceho mužstva. V 6. minúte obrana hostí vôbec nepokryla Gulaša, ktorý obkrúžil bránu Litvínova a spomedzi kruhov Denisovi nedal šancu a o 5 minút neskôr Štencel po teči strely od modrej čiary poslali juhočechov do vedenia 2:0. Hosťom na zníženie nepomohla ani presilovka v závere prvej tretiny, preto bol stav po 20  minútach 2:0.

Na začiatku druhej tretiny mali výhodu presilovky domáci hráči. Optimálna možnosť na zvýšenie náskoku, ale Denis Godla všetky súperove šance v oslabení vychytal. Postavil tým základ k nečakanému ataku hostí, ktorí, po rýchlemu brejku gólom Helta znížili v 25. minúte v oslabení na 2:1.Veselšie na lavičke hostí bolo v 28. minúte keď Kudrna vyrovnal na 2:2. O dve minúty ale obrana hostí nepokryla domáceho Pecha, ktorý blafákom prekonal nášho brankára a domáci Motor viedol 3:2. Po góle prekvapujúco hosťujúci tréner dal nášho gólmana vystriedať a do brány sa opäť postavil Zajíček. Ten ale inkasoval už po minúte, keď Gulaš využil presilovku domácich a bolo 4:2. Do konca tretiny domáci využili i ďalšiu presilovku preto domáci Motor viedol po 40 minútach 5:2.

V tretej tretine si už domáci iba držali hostí na dištanc, aby doviedli zápas do víťazného konca. Nakoniec skončil zápas 6:3 pre domáci Motor a Litvínov po troch zápasoch nemá ani bod a je na poslednom mieste v tabuľke.