V utorok 9. februára 2021 sa hokejisti Litvínova predstavili na ľade v Mladej Boleslavi. V bránke hosťujúcej Vervy bol opäť Kežmarčan Denis Godla. Išlo o zápas tretieho mužstva (Mladá Boleslav) tabuľky proti desiatemu (Litvínov). Zaujímavým faktom vzájomných duelov boli vždy víťazstvá hostí (Litvínov – Mladá Boleslav 2:4, Mladá Boleslav – Litvínov 2:3).

Od začiatku sa hral rýchly hokej s častou streľbou, k čomu dopomohli aj presilovky na obidvoch stranách. Brankári sa tak mali čo obracať, no bolo iba otázkou času kedy padne prvý gól. Ten padol v 11. minúte do domácej bránky, práve v jednej z presiloviek. Gól strelil Irving už po desiatich sekundách početnej výhody. Rýchly a kombinačný hokej priniesol gól i v sieti Litvínova. Ten musel odobriť až videorozhodca, ktorý zamietol námietku hru vysokou hokejkou, uznal ho a štyri minúty pred koncom bolo vyrovnané. V závere tretiny mali hru v moci domáci hráči, ale Godla podržal svoje mužstvo a do kabín sa išlo za stavu 1:1. Strely na bránu: 11:11.

Aj v druhej tretine sa hral rýchly a kombinačný hokej. Herná prevaha bola na strane domácich. Brejky Litvínova boli nebezpečné, no najzamestnanejším hráčom bol slovenský gólman v čiernožltom drese Vervy. Domáci búšili do hosťujúcej obrany a brankára, ale gól padol do ich siete! Hanzl poslal do brejku Ščotku, ktorý prestrelil domáceho brankára a poslal Litvínov v 35. minúte do vedenia 2:1. Stav sa do konca tretiny nezmenil aj keď tlak hráčov Mladej Boleslavi bol veľký. Pomer striel: 23:19.

Tlak domácich neustal ani v tretej tretine, ba ešte sa zvýšil a vyrovnávajúci gól bol tak len otázkou času, pretože obrana Vervy bola preťažená. Ten padol v 46. minúte v početnej prevahe domácich po strele z ľavého kruhu Šťastným, ktorý tvrdou delovkou prepálil všetko, 2:2. Po vyrovnaní sa hra rapídne otočila a šance na skórovanie pribúdali iba na strane Litvínova. Irving, Jarůšek i Helt ale stroskotali na brankárovi Růžičkovi a aj preto sa nakoniec išlo až do predĺženia.

V predĺžení boli aktívnejší domáci. Ich aktivita bola odmenená presilovou hrou. V nej trafili tyčku Godlovej brány, ale hostia sa šťastne ubránili. V záverečnej minúte faulovali aj domáci a výhodu presilovej hry mali aj hráči Vervy. Zahrali ju ale veľmi zle a 16 sekúnd pred koncom predĺženia dokonca dovolili ujsť domácemu Najmanovi korčuľovať sám na Godlu, ale zoči-voči nášmu brankárovi sa domáci hráč nepresadil.

O víťazovi stretnutia tak rozhodli až samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší domáci. V prvej sérii poslal Bernad do vedenia domácich, vo štvrtej Hanzl vyrovnal na 1:1 a takýto stav bol aj po piatej sérii. V šiestej sérii Bernad trafil brvno Godlovej brány, Kousal ale Godlu v ôsmej sérii prekonal a rozhodol o víťazstve domácich 3:2.

Každý bod z ľadu súpera je dobrý, naviac keď sa hrá proti tretiemu mužstvu tabuľky, preto je remíza určite úspechom Litvínova. Tomu ju vychytal výbornými zákrokmi Kežmarčan Denis Godla.

Na Denisa Godlu išlo 38 striel, z ktorých 36 chytil, čo je 94,73 %-tná úspešnosť.