Hokejisti Vervy Litvínov, za ktorý chytá kežmarský brankár Denis Godla, cestovali 30. decembra 2020 k svojmu najbližšiemu súperovi, čo sa týka kilometrovej vzdialenosti, do Karlových Varov na Podkrušnohorské derby.

V kúpeľnom meste sa hral vyrovnaný súboj, aj keď hrali proti sebe piate (Karlove Vary) a dvanáste mužstvo tabuľky (Litvínov). Prvú vážnejšiu šancu na skórovanie mali hostia z Litvínova. V prvej presilovej hre bol v nej Hübl, ale domáci brankár Novotný mu nebezpečný projektil chytil. Ešte počas presilovky hostí mali šancu aj domáci, ale Godla lapačkou chytil Kohoutovu strelu z medzikružia. Nebezpečnou strelou sa pripomenul aj slovenský obranca Graňák v drese domácej Energie, ale náš gólman aj túto strelu chytil. Počas prvej presilovky domácich mal jedinú dobrú šancu domáci Kaše, ale jeho strelu z pravého kruhu Godla pokryl. Najväčšiu šancu na skórovanie mal hosťujúci Hübl, ale jeho strela v 16. minúte skončila iba na brvne domácej brány a aj preto bol stav po 20 minútach bezgólový.

Na začiatku druhej tretiny mali domáci výhodu presilovej hry. V nej Energetici poriadne zásobili Godlu strelami, ale ten všetkým odolal. V 25. minúte ušiel domáci Mikúš, ale ani ten na Godlu nevyzrel. Stála aktivita domácich ale nakoniec slávila úspech. Prečíslenie 2 na 1 využil Hladonik a Energetici viedli 1:0. Strelený gól ešte viac zaktivizoval domácich a Godla musel v krátkom čase musel likvidovať príležitosti Koblasa a Vondráčka, no odolal. Na druhej strane Helt nastrelil žrď domácej brány. Zápas mal v tejto časti dobré tempo. V závere tretiny mali domáci výhodu minútovej presilovky presilovku 5 na 3. Všetky strely ale končili v Godlovej náruči či na jeho betónoch. Stav 1:0 sa tak nezmenil.

Hostia mali v streľbe aj trochu smoly, pretože už tretiu žŕďku domácej brány nastrelil Lukeš v 42. minúte. Na začiatku záverečnej tretiny boli lepší hostia. Okrem žŕďky mali dobré príležitosti Zygmunt i Ščotka, ale gól do domácej brány nepadol. Bolo ale otázkou času kedy to tam padne. A veru aj padol, a nie jeden! Najskôr zásluhou Lukeša v 47. minúte, ktorý tečoval nahodenie Šticha. O minútu neskôr už bol stav 1:2. Tentoraz strelu Irvinga tečoval Jarůšek a konečne sa presadila i prvá lajna Vervy. O ďalšiu minútu už mohlo byť 1:3, ale Lukešovi ušiel puk z čepele pri nádejnom brejku. Domáci v závere duelu sa snažili urobiť všetko pre vyrovnanie. Šance Fleka i Vondráčku Godla kryl a aj preto domáci Energetici išli 73 sekúnd pred koncom do power-play. Hra bez brankára bola pre nich úspešná. Strelcom druhého gólu bol 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny po úspešnej kombinácii Flek. Situáciu ale musel potvrdiť videorozhodca, ktorý gól uznal a tak bolo vyrovnané 2:2.

Predĺženie sa hralo iba 25 sekund a opäť musel posudzovať spornú situáciu videorozhodca. Zdráhalovu strelu chytil domáci brankár betónom pri žŕďke a nebolo jasné či nebol puk už za čiarou. Tentoraz sa na Litvínov usmialo šťastie a gól bol uznaný v prospech Vervy. Litvínov tak vyhral v Karlových Varoch 3:2 po predĺžení a z horúcej pôdy si odváža cenné dva body.

Na Denisa Godlu išlo až 39 striel, z ktorých 37 chytil, čo je 94,87 %-tná úspešnosť.