Po jednozápasovom oddychu (prehra s Pardubicami 2:4) sa do brány Litvínova opäť postavil Kežmarčan Denis Godla. Bolo to v domácom súboji proti pražskej Sparte, čo vždy sľubuje náročný duel.

Do súboja vstúpili lepšie domáci hokejisti. Po prvých streleckých príležitostiach na obidvoch stranách sa v 11. minúte ujali vedenia. Kanaďan Latta sa pred bránkou súpera najlepšie zorientoval a v páde prekonal brankára hostí, 1:0. Do konca prvej tretiny mali výhodu dvoch presiloviek domáci a jednu z nich využili na strelenie druhého gólu, ktorý strelil Kudrna. Domáci tak zaslúžene viedli po prvej tretine o dva góly.

V úvode druhej tretiny mali výhodu dvoch presiloviek aj hostia, dokonca minútu aj 5 na 3, ale Denis Godla pochytal všetky šance Pražanov. V polovici zápasu hrali hostia ďalšie dve presilovky a tú štvrtú aj využili. Nepodarenú strelu Chlapíka, dorazil za Godlov chrbát Horák a Sparta znížila na 2:1. O minútu neskôr mali hostia ďalšiu presilovku, ale pre hostí bol opäť najväčším problémom kežmarský brankár. Ten opäť vychytal všetky strely hostí a tri minúty pred koncom tretiny prišla odmena, keď litvínovský strelec Jarůšek zvýšil po prihrávke spoza brány na 3:1.

Tretia tretina bola vyrovnaná. Domáci sa nenechali zatlačiť do svojej tretiny, naopak sami sa snažili byť čo najdlhšie v tretine hostí. Sparta sa tak nemohla naplno sústrediť na útok. Účinnou pozičnou hrou držala hosťujúcich útočníkov na dištanc a nedovolila im často zamestnávať Godlu. I preto sa hostia rozhodli už vyše tri minúty pred koncom hrať hru bez brankára. Tá sa im vyplatila, keď 140 sekúnd pred koncom Řepík strelou z ľavého kruhu znížil na 3:2. Hostia v ďalšej hre vabank bez brankára už neuspeli a preto Litvínov získal do tabuľky dôležité tri body.

Na Denisa Godlu smerovalo 25 striel, z ktorých chytil 23, čo je 92,59 % úspešnosť.