Na Štefana opäť hral v Českej republike ligový hokej. Litvínov necestoval za svojim súperom ďaleko, iba do centra susedného kraja, do Liberca. V bráne domácej Vervy bol opäť kežmarský brankár Denis Godla.

Na začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, ale koncovku nechali strelci asi doma, pretože ani jednu sľubnú šancu nezakončili pukom v sieti súpera. Naopak domáci využiloi z minima maximum a v 9. minúte išli dovedenia. Gól im vlial nových síl a v druhej polovi tretiny boli lepším mužstvom. Odmenou im bol druhý gól v sieti Denisa Godlu, ktorý strelili v presilovke. Druhým gólom pečatili stav tretiny 2:0.

Začiatok druhej tretiny začali domáci gólom už v prvej minúte. Keď v 28. minúte zvýšili na 4:0, Godlu vystriedal v bráne dvojka Zajíček. Ten neudržal čisté konto ani dve minúty a Liberec v polovici zápasu viedol 5:0. Potom hrali hostia presilovku, ale namiesto zníženia prišla chyba a z brejku bolo 6:0. Až potom sa dočkali hostia prvého gólu v domácej sieti, ktorým Lukeš pečatil stav po 40 minútach na 6:1.

Záverečná tretina sa už iba dohrávala. Hostia dvomi gólmi skorigovali výsledok, ale víťazstvo ostalo doma.