Litvínovskí hokejisti mali za sebou dve víťazstvá (3:2 v Liberci a 4:3 pp doma s Plzňou) V piatok 7. 1. 2022 nastúpili proti mužstvu, ktoré malo za sebou dve prehry v rade, no bolo o šesť priečok vyššie ako Litvínov (12.). Mladá Boleslav (6. miesto v tabuľke) prehrala posledné dva zápasy, 0:7 v Prahe proti Sparte a 1:2 v Českých Budejoviciach, no proti Litvínovu bola favoritom duelu, pretože hrala doma.

Zápas začal ale prekvapujúco. Hostia išli už v 5. minúte do vedenia, keď sa strelecky z medzikružia presadil Kudrna. Tým Litvínov iba potvrdil dobrú formu posledným dní. Do polovice prvej tretiny boli hostia lepším tímom. Domáci mali viac z hry až v jej duhej polovici, kedy postupne preberali iniciatívu. Aj keď počet striel bol v prvých 20 minútach vyrovnaný 13:13, na góly viedli hostia 1:0.

Druhá tretina začala náporom domácich hokejistov. Ich tlak vyústil až do presilovej hry v 24. minúte, ktorú využili už po dvoch sekundách! Po vyhranom buly sa strela Kousala odrazila od tyčky do Godlovej brány a bolo vyrovnané 1:1. Domáci mali viac z hry a dočkali sa v polovici zápasu aj vedenia. To ale trvalo iba 16 sekúnd, lebo hosťujúci Balinskis po samostatnej akcii vyrovnal na 2:2. Domáci sa ale neustále tlačili pred nášho brankára a opäť strelili gól v početnej výhode. Strela od modrej bola tečovaná a Godla ju nemal šancu chytiť, 3:2. Tak sa skončila i tretina.

Tá tretia sa začala gólom v domácej sieti už po 14 sekundách. Estephan z brejku vyrovnal na 3:3. O pár sekúnd neskôr mohol Litvínov ísť do vedenia, ale Jarůšek nepremenil tutovku.Potom mali výhodu presilovku domáci, ale Denis Godla podržal svoje mužstvo a aj ponej ostal stav 3:3. Domáci sa neustále tlačili pred hosťujúcu bránu, a tento tlak hostia nevydržali ustáť do konca zápasu. Eberle, necelé dve minúty pred koncom tretiny, si nakorčuľoval pred brankára Godlu, kde ho nepokrytého našiel Kousal a tečom prekonal Kežmarčana, 4:3. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo a tak Litvínov prehral dosť nešťastne 3:4.

Na Denisa Godlu smerovalo 37 striel, z ktorých chytil 33, čo je 89,18 % úspešnosť.