Po dvoch víťazstvách privítali hokejisti Litvínova na svojom ľade jedného z favoritov súťaže Mountfield Hradec Králové. V bráne domácich bol opäť Kežmarčan Denis Godla.

Úvod bol šokujúci, pretože už v 25. sekunde išli hostia do vedenia. Oksanen prihrávkou spoza brány Godlu našiel pred bránou nekrytého Smoleňáka a Hradec viedol 1:0. Hostia i po strelenom góle diktovali tempo, ale Godla držal svoj tím a najmä pri šanci Gaspara musel ukázať svoje umenie. V polovici tretiny dostali domáci výhodu presilovej hry a tú aj využili zásluhou Straku, ktorý tečoval pred bránou hostí strelu Irvinga, 1:1. Hra sa následne vyrovnala, no hostia boli časom opäť mierne aktívnejší. Godla im bol ale veľkou prekážkou, a tak ako si poradil so šancou Gaspara, poradil si i s Kalinovou šancou. V závere sa strelecky prebrali, no aj keď vyslali viac striel ako hostia diváci ďalší gól už do konca tretiny neuvideli.

Aj začiatok druhej tretiny patril hosťom. Šance Leva, Jergla ale skončili na našom brankárovi. Odpoveď Litvínova bola rýchla. V 24. minúte ušiel po ľavom krídle Stehlík prihral Zdráhalovi a ten prestrelil brankára hostí, 2:1. O dve minúty neskôr mali druhú výhodu presilovky domáci a opäť ju využili gólom Estephana, 3:1. Domáci mali i ďalšiu šancu na skórovanie, ale svoju tretiu presilovku už nevyužili. Trest za to prišiel rýchlo a v 32. minúte už bol stav 3:2, keď sa strelecky presadil Perret. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale brankári boli pozorní a do siete už nepustili žiadny puk.

Tretia tretina bola už o dobýjaní Godlovej brány. Hostia nakoniec aj strelili vyrovnávajúci gól, ale rozhodnúť o ňom musel videorozhodca, lebo išlo skôr o vysokú hokejku. Gól nakoniec bol uznaný, čo domácich úplne vykoľajilo. O 14 sekúnd inkasovali ďalší gól a hostia viedli v 47. minúte 4:3 a hostia si už tento tesný náskok udržali do konca zápasu. Domáci tak po dvoch víťazstvách zaznamenali prehru.

Na Denisa Godlu smerovalo 29 striel, z ktorých chytil 25, čo je 86,20 % úspešnosť.