Po sérii 11 prehier nastúpili hokejisti Kladna 27. februára 2020 na domáci zápas pražskej Sparte. Bola to jedna z posledných šancí domácich Rytierov zachrániť ligovú príslušnosť, pretože pred zápasom sa nachádzali na poslednej priečke tabuľky s trojbodovou stratou na predposledné Pardubice. V bránke domácich bol nie úplne vyzdravený Kežmarčan Denis Godla.

Od začiatku zápasu bolo vidieť snahu domácich hráčov o útočnú aktivitu, ale súper bol vyspelý a ťažko sa bolo dostať vôbec do šance. Hostia mali výhodu prvej presilovej hry. V nej mal najväčšiu šancu na skórovanie slovenský reprezentnt Sukeľ, ale Godlu v bránke domácich neprekonal, takže Sparta početnú výhodu nevyužila. V prvej tretine to bolo najmä o bojovnosti, pretože obidve mužstvá sa dobre strážili a diváci videli minimum šancí. Jednu z mála ale Rytieri využili a štyri minúty pred koncom tretiny išli zásluhou Redlicha do vedenia 1:0. Vedenie domácich Rytierov ale trvalo iba 41 sekúnd. Sparťan Buchtele dokonale využil prečíslenie hostí a dve minúty pred koncom tretiny vyrovnal na 1:1. Pri inkasovanom góle sa trochu zranil Godla, ale napriek tomu, že nebol v optimálnom zdravotnom stave ostal v bránke až do konca stretnutia. Strely na bránu v prvej tretine 11:13.

Druhá tretina bolapodobná tej prvej. Útočníci sa ťažko presadzovali a šancí na skórovanie bolo veľmi málo. Diváci však gólu sa dočkali, no do vedenia išli ale tentoraz hostia. Opäť to bol Buchtele, ktorého nahodený puk pred bránu skončil v sieti Godlu. Sparta viedla v Kladne 2:1. Domácim sa strelecky nedarilo. Nevyužili ani svoju prvú presilovku, no snaha o rýchle presúvanie ťažiska hry do obranného pásma súpera nechýbala. Tá vyústila v druhú početnú výhodu, ktorú už Kladno Austinom využilo a vyrovnalo štyri minúty pred koncom druhej tretiny na 2:2. Krátko po vyrovnaní Godla aj bez hokejky vychytal hosťujúceho Formana, ktorého obrancovia zabudli pred bránkou a podržal Rytierov. Podľa štatistík domáci strávili dvakrát dlhšie v útočnej tretine ako hostia, ale stav po dvoch tetinmách bol stále vyrovnaný 2:2. Strely na bránu: 25:19.

Hosťom ale opäť stačilo málo, aby v 43. minúte strelili tretí gól. Domáci ale reklamovali, že puk bol do bránky úmyselne kopnutý, čo videorozhodca aj potvrdil. Domáci sa stále tlačili pred bránku hostí, no hostia výborne bránili a nenechávali domácim veľa priestoru na skórovanie. Tie sa naskytli v minútovej presilovke 5 na 3, ale domáci ju nezahrali dobre, preto sa stav 2:2 nezmenil. Ten sa ale zmenil 9 minút pred koncom, keď sa presadila domáca hviezda Jaromír Jágr a posunul Kladno do vedenia 3:2. Hostia potom naštartovali svoje útočné motory a domáci sa mali čo obracať, aby neinkasovali. Každý útok Sparty zaváňal gólom. Domáci bránili ale s veľkou obetavosťou. Hádzali sa do striel i prihrávok. Veľká obetavosť domácich nakoniec slávila úspech. Hostia minútu a pol pred koncom odvolali brankára, ale to využili domáci, keď 13 sekúnd pred koncom  ich víťazstvo pečatil Lakos lobom z obranného pásma, gólom na 4:2. Hráči Kladna tak po 11 prehrách dosiahli dôležité víťazstvo, ktoré prichádza v pravú chvíľu, pretože ním si zachovali šancu na záchranu. Strely na bránu: 35:22.

Do konca základnej časti ostáva odohrať štyri zápasy, Kladno iba tri. Najťažšie vyžrebovanie majú z troch namočených Pardubice. Môže to byť ale ešte poriadne zaujímavé a dramatické.

Program Kladna (54 bodov): Brno (v), Mladá Boleslav (d), Litvínov (v).

Pardubice (54): Plzeň (d), Třinec (v), Sparta (d), Brno (v).

Litvínov (56): Zlín (v), Vítkovice (d), Olomouc (v), Kladno (d)

Kladno má s obidvomi súpermi horšiu vzájomnú bilanciu.

Denis Godla chytil z 22 striel 20, čo je 90,90 percentná úspešnosť.