Po dvoch prehrách sa Litvínov ocitol v tabuľke na trinástom mieste, ktoré je pod čiarou zabezpečujúce účasť v play-off. Preto domáci zápas s Kladnom v posledný októbrový deň bol pre Vervu veľmi dôležitý a v bránke bol opäť Kežmarčan Denis Godla. Pre neho mal zápas osobitnú príchuť, pretože do Litvínova prišiel práve z Kladna.

Od prvej minúty bolo vidieť snahu domácich o aktívnu hru a nechýbali časté útočné ataky na súperovú bránu. Domácim pomohla prvá presilovka, ktorú využili po troch sekundách! Po vyhranom buly sa trafil Estephan a Litvínov viedol v siedmej minúte 1:0. O minútu neskôr už bol stav 2:0, keď sa presadil Hübl. Po zlepených góloch sa hostia nadýchli k útoku, ale Godla niekoľkými dôležitými zákrokmi podržal svoj tím. Druhú svoju presilovku Litvínov nevyužil a tak prišiel trest, keď dve minúty pred prestávkou Ticháček strelou z prvej prekonal Godlu a znížil na 2:1. Domáci hokejisti ale ešte do konca tretiny stačili streliť tretí gól do siete Kladna, keď Jarůšek 37 sekund pred sirénou strelou z ľavého kruhu poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia, 3:1.

Začiatok druhej tretiny bol úplne v moci hostí. Tlak vyústil do druhého gólu v sieti Kežmarčana v 27. minúte. Tréner Országh si hneď zobral oddychový čas, lebo hra hráčov Vervy nebola dobrá. Následne domáci vyrovnali hru a hralo sa hore-dole. V závere tretiny mali domáci výhodu ďalšej presilovky, ale trafili z jednej zo stirel iba tyč brány hostí, a tak sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Hosťujúci Beran sa presadil pred bránou a vyrovnal na 3:3.

Aj úvod tretej tretiny patril hosťujúcim hráčom, ktorí sa tlačili pred Godlu. Šance Kladna ale neskončili gólom a tak udrel Litvínov. Gerhát sa najlepšie zorientoval pred hosťujúcom brankárom a puk doklepol za jeho chrbát a Litvínov viedol 4:3. Až do konca zápasu sa hral otvorený hokej, keď mužstvá mysleli na útok. Šance na skórovanie boli na obidvoch stranách. Veľké šance Melku a Plekanca zlikvidoval Denis Godla a tak sa Litvínov po dvoch prehrách opäť radoval z troch bodov po víťazstve 4:3.

Na Denisa Godlu smerovalo 41 striel, z ktorých chytil 38, čo je 92,68 % úspešnosť.