Litvínovskí hokejisti odohrali od 9. 1. 2022 iba jeden extraligový zápas. Vyhrali v Ostrave nad Vítkovicami 6:1 a vtedy v bráne Litvínova nebol kežmarský brankár Denis Godla. V Prahe proti Sparte náš rodák v bránke hostí už bol a chytal výborne.

Zápas v Prahe bol vyrovnaný. Prvá tretina patrila domácim, ktorí chceli čím skôr ísť do vedenia, ale Denis Godla bol proti tomu a gól nepadol do žiadnej siete. Druhá tretina už patrila hosťom z Litvínova. V nej boli hostia aktívnejší, útočnejší a aj zaslúžene išli do vedenia. Pre domácich ale hralo v tejto tretine aj trošku šťastia, keď minútu pred koncom prihrávku spoza brány si litvínovský útočník zrazil puk za chrbát Godlu, čím sa stav vyrovnal na 1:1.

Do tretej tretiny sa tak išlo za vyrovnaného stavu a šance na úspech boli vyrovnané. Úvod patril hráčom Sparty, ale Godla vychytal dve-tri dobré príležitosti domácich. V 47. minúte bolo nariadené trestné strieľanie proti Litvínovu a z neho strelil domáci Šmerha druhý gól Sparty. O 22 sekúnd už bolo 3:1 a snaha Litvínova odviezť si z Prahy nejaký bod dostala veľkú trhlinu. Pre hostí mohlo byť ešte horšie. O minútu neskôr hasil Godla šancu osamoteného Dvořáčka pri jeho tyčke a potom vychytal aj šance hráčov Sparty počas dvojminútovej presilovky domácich. Neskôr prišli aj ďalšie šance Sparty, ktorá využívala otvorené okienka v obrane hostí. I preto bol vôbec úspech, že si hostia mohli dovoliť v závere zápasu hru bez brankára. Gól nepadol ani na jednej strane a tak stav 3:1 svietil aj po 60 minútach.

Na Denisa Godlu smerovalo 35 striel, z ktorých chytil 32, čo je 91,42 % úspešnosť.