Po prvom vychytanom shot-oute, ktorý vychytal kežmarský brankár Denis Godla v službách litvínovskej Vervy v Budejoviciach, sa náš reprezentant postavil do brány aj v ďalšom zápase vo Vítkoviciach (8. 10. 2021). V Ostrave to bol súboj tabuľkových susedov, keď proti sebe nastúpili trináste Vítkovice a dvanásta Verva.

V úvode zápasu boli nebezpečnejší hostia z Litvínova, ktorí častejšie zamestnali domáceho brankára, ale domáce Vítkovice párkrát tiež zamestnali nášho gólmana. Aktivita hostí vyústila v strelenie prvého gólu do siete Vítkovíc. Ten strelil v 9. minúte Kudrna, ktorému puk prenechal v tandeme hrajúci Zdráhal a na presnú strelu litvínovského pravého krídla nemal domáci brankár nárok, 0:1. Po inkasovanom góle domáci zvýšili aktivitu. Odmenou im bola presilová hra, ale v nej sa blysol Godla niekoľkými zákrokmi a tak sa stav nezmenil. Následne hrali presilovku aj hostia, ale ani oni v nej nedokázali prekonať brankára, a tak sa do kabín išlo za stavu 0:1.

Druhá tretina bola vyrovnaná. Čakalo sa na chyby, lebo brankári boli výborní. V polovici zápasu ale domáci obrancovia nestačili zareagovať na rýchlu prihrávku Zdráhalovi, ktorý strelou medzi betónmi zvýšil na 0:2. Nasledovali šance domácich Kalusa, Galvinša a Bukartsa, ale Godla bol opäť výborný. Odmenou za výborné zákroky bol tretí gól v sieti Vítkovíc v 33. minúte, ktorý strelil Hrbas. Na hre hostí bolo vidieť, že im víťazstvo v Budejoviciach v predchádzajúcom kole veľmi pomohla. Hráči sú uvolnenejší a dokážu si súpera držať na dištanc. Domáci boli v druhej tretine strelecky aktívnejší, ale menej nebezpeční a aj preto bol stav po druhej tretine 0:3.

Domáci v tretej tretine všetko vsadili na útok a čím viac sa tlačili pred Godlu. Ich aktivita slávila úspech už po piatich minútach. Po akcii Flicka Fridrich prestrelil Godlu a znížil na 1:3. Hostia i tak mali stále dostatočný náskok a tak sa zamerali najmä na pozornú obranu. To im stačilo, aby nedávali domácim šancu na strelenie kontaktného gólu. S nebezpečnými strelami Fridricha, Bukartsa i Svačinu si Denis Godla poradil a tak prišlo definitívne rozuzlenie zápasu. Hosťujúci Estephan tri sekundy pred koncom zápasu pečatil trojbodové víťazstvo 1:4.

Na Denisa Godlu smerovalo 28 striel, z ktorých chytil 27, čo je 96,42 % úspešnosť.