V nedeľu 8. januára odohralo mužstvo z Litvínova, za ktoré chytá kežmarský brankár Denis Godla, v najvyššej českej hokejovej súťaži domáci zápas proti Mladej Boleslavi.

Zápas mal tak trochu netradičný priebeh. Na začiatku zápasu ešte sedel náš brankár na striedačke ako brankárska dvojka, no po zlom vstupe svojho mužstva sa dostal v priebehu zápasu do brány a na jeho konci sa tešil z nečakaného víťazstva! Preto nečakaného, pretože mužstvo Litvínova prehralo predchádzajúcich päť zápasov v rade, v ktorých získal iba dva body. V nich tiež chytal náš brankár, ktorý sa v posledných zápasoch so Zajíčkom nepravidelne strieda. No v dnešnom zápase si práve zásluhou nášho gólmana zapísal plný trojbodový zápis!

Ten už bol potrebný, pretože Litvínov sa pohybuje v spodných priečkach vyrovnanej tabuľky. Práve tri domáce body proti Boleslavi Litvínov hneď katapultovali na pokojnejšie deviate miesto.

Denis Godla sa dostal v zápase do brány v 29. minúte, keď domáci Litvínov prehrával 1:3. Práve v deviatej minúte druhej tretiny inkasoval brankár Zajíček dva zlepené góly a tréner reagoval na tento fakt striedaním brankárov. Do brány nastúpil Denis Godla a do konca zápasu už neinkasoval ani raz. Svojmu mužstvu dodal svojim príchodom i úspešnými zákrokmi istotu a hráči sa mu odmenili, že otočili nepriaznivý vývoj. Strelili tri góly a zvíťazili 4:3!

 

Foto: archív verva