Kalendár podujatí je bohatší o vyžrebovanie Slovenskej hokejbalovej extraligy pre sezónu 2020/202

Kto vyhral? Predsa Kežmarok! Šestica hráčov čerstvého majstra hokejbalovej extraligy z Považskej Bystrice ešte nedávno hrala za Kežmarok, no v drese svojho materského klubu nikdy nedosiahla na vytúžený klubový titul. Podarilo sa im to až v drese Protef Považská Bystrica, ktorá v sezóne 2019/2020 vo finále porazila LG Bratislava 3:0 na zápasy. Šestici hráčom k vytúženému úspechu srdečne gratulujeme!

Aj keď sa už zdalo, že na konci júna sa veci v klubovom hokejbale akosi skonsolidovali, zdá sa, že všetko je inak a problémy pretrvávajú. Je tu totiž varovný prst, pretože nemožno brať na ľahkú váhu fakt, že jeden z extraligových tímov sa neprihlásil do súťaže pre sezónu 2020/2021!

V rámci propagácie hokejbalového športu v MŠK Kežmarok zorganizovali - zakladateľ hokejbalu v Kežmarku, štvornásobný majster sveta v hokejbale, súčasný predseda hokejbalového klubu v Kežmarku a kapitán hokejbalového mužstva MŠK Kežmarok, 11. júla 2020 pred Kežmarským hradom malú trojhodinovú hokejbalovú akciu pre širokú verejnosť.

Po minuloročnom vypadnutí v semifinále play-off Slovenskej hokejbalovej extraligy U19 a konečnom treťom mieste nastalo u hokejbalistov MŠK Spišská Belá do 19 rokov sklamanie, pretože vedeli, že mali na viac. Všetci v družstve vtedy verili, že budúca sezóna musí byť výsledkovo iná a urobia všetko preto, aby bola zlatá.

Po zlepšenej situácii ohľadom boja s koronavírusom na Slovensku a povolenia športovať na vonkajších športoviskách sa vedenie Slovenskej hokejbalovej únie rozhodlo osloviť všetky extraligové kluby v kategórii mužov s možnosťou reštartu extraligovej sezóny.

Stránky