Úvodným zápasom vstúpili do súťažnej sezóny 2019/2020 kežmarskí hokejbalisti. V prvom kole Slovenskej hokejbalovej extraligy ich čakal súper zo Svidníka, ktorého privítali vo svojom novom domácom stánku, na ihrisku v Spišskej Belej.

Po veľkom oslabení hráčskej základne, keď z mužstva pred sezónou odišlo šesť hráčov z bývalých prvých dvoch formácií a viacero skúsených hráčov sa ospravedlnilo pred novou sezónou kvôli chorobe alebo iným aktivitám, odohrali Kežmarčania v Spišskej Belej dobrý zápas. V žltomodrom drese nastúpila väčšina hráčov prvýkrát na extraligový duel, no tí nesklamali. Skúsenému súperovi to ale stačilo, aby neskúsenosť u domácich hráčov z ťažkých extraligových zápasov využil hneď na začiatku zápasu.

Môžeme totiž konštatovať, že z celého duelu bol najhorší, pre domácich hokejbalistov, jeho začiatok. Po 11 sekundách strelili hostia prvý gól a aj keď o pár sekúnd bolo vyrovnané, Svidník dokázal ešte do konca prvej minúty ísť opäť do vedenia. Keď v 3. minúte strelili hostia tretí gól, bolo otázkou či sa dokážu domáci hokejbalisti s touto ťažkou situáciou vyrovnať. Dokázali. Postupne hru vyrovnali a zvykli si nielen na extraligové tempo, ale vyšlo im aj viacero výborných kombinácií, ktorými často zaskočili súpera.

Kežmarčania nielen zastavili hroziaci hosťujúci gólostroj, ale dokonca aj vyrovnali skóre zápasu na 3:3. V druhej časti zápasu sa ale nakoniec presadila skúsenosť hráčov Svidníka, ktorí párkrát prečíslili domácu obranu a aj preto doviedli zápas do víťazného konca. Domáci hráči im to ale poriadne znepríjemnili a aj po prehre je v mužstve na čom stavať.

Štyri góly v sieti súpera dáva nádej, že v mužstve kvalita je, no je potrebné ešte veľa pracovať na tom, aby sa kvalita prejavila i v pozitívny výsledok. V prvom zápase si tak mužstvo hanbu neurobilo, ba naopak, poriadne štípalo. Teraz je potrebné sa vrhnúť do tréningového procesu a trpezlivo pracovať na každom jednom hokejbalovom kroku. Jedine tak príde i víťazný úsmev na tvári.

 

MŠK Kežmarok – Lion Svidník 4:6 (2:3, 2:3, 0:0)

Góly: 1. Kosár, 12. Kopkáš, 17. Bekeš (Kosár), 26. Kiska (Pitoňák) – 1. Štefan (Habovčík, Raschman), 1. Štefan (Štefkovič, Habovčík), 3. Raschman (Štefan, Džupina), 19. Džupina (Findura, Kastyšák), 20. Raschman (Štefan), 23. Džupina (Štefan)

Vylúčení: 4:3. Presilovky: 1:0. Rozhodovali: Sála – Hriško.

Zostava Kežmarku: Jurský (20. Hrabovský) – Balog, Groman, Bekeš, Kolodzej, Lux, Pitoňák, Wesselényi, Kopkáš, L. Pisarčík, Borkovský, Miklas, Kiska, Gmitter, Kosár.