V košickej Steel Aréne na Majstrovstvách sveta v hokejbale odohralo 21. 6. 2019 Slovensko semifinálový zápas. Súperom slovenských hokejbalistov bolo mužstvo Kanady, ktoré na šampionáte nestratilo ani bod.

Aj keď do zápasu vstúpili lepšie Kanaďania, ktorí z presilovej hry viedli 1:0, na konci duelu sa tešili z postupu do finále slovenskí hokejbalisti. Dôležitý vyrovnávajúci gól strelil v presilovke Patrik  Svitana na konci prvej tretiny. Druhý gól strelil Libor Teplický, neskôr pridali ďalšie Martinusík, ďalšie dva Matúš Lipták, aby gólovú bodku dal Boris Oravec, ktorý premenil trestné strieľanie. V ťažkom zápase góly hráčov Kežmarku, ktorých strelili päť zo šiestich, posunuli Slovensko do finále majstrovstiev sveta!

Zápas v závere Kanaďania nezvládli a často úmyselne faulovali hráča bez loptičky. Slovenskí hráči sa už ale nenechali vyprovokovať a stretnutie doviedli do úspešného konca. Vyhrali 6:1 a v sobotu si zahrajú vo finále proti Fínsku, ktoré v predĺžení porazili Českú republiku 2:1 po predĺžení.