Za sebou máme už prvé kolo najvyššej hokejbalovej súťaže mužov na Slovensku. Kežmarskí hokejbaloví fanúšikovia vedia ale veľmi málo o svojom mužstve, ktoré aj v sezóne 2019/2020 bude hrať v exkluzívnej hokejbalovej spoločnosti akou je Slovenská hokejbalová extraliga.

Až príliš veľa dohadov, zaručených informácií či vedomých nepodložených tvrdení pretieklo rôznymi informačnými kanálmi o súčasnom hokejbalovom mužstve Kežmarku, ktorý vstúpil do svojej jubilejnej desiatej extraligovej sezóny! No niekedy máločo z toho bola pravda.

Na prvý pohľad by sa zdalo, že Kežmarok nemôže mať problémy so súpiskou. Veď na konci uplynulej sezóny, ktorá vyvrcholila majstrovstvami sveta v Košiciach, sa stalo až päť hráčov Kežmarku majstrami sveta (Oravec, Teplický, Lipták, Olejník, Svitana). Realita bola ale taká, že z tohto kvinteta hokejbalových šampiónov sa predstaví v žltomodrom drese asi iba jediný hráč (Olejník). I preto nebolo vôbec ľahké dávať pred touto sezónou mužstvo dokopy a je malým zázrakom, že sa to vedeniu klubu podarilo.

O zákulisí klubu sme sa porozprávali s vedúcim hokejbalového klubu Valentínom Kopčíkom. Ten mal pred sezónou neľahkú úlohu, pretože z mužstva odišli traja majstri sveta plus ďalší hráč zo širšej reprezentačnej nominácie (Oravec, Teplický, Lipták, Bednár) do Považskej Bystrice. Ďalší štyria hráči, ktorí mali hrať v tejto sezóne v prvej lajne v Kežmarku, ohlásili svoj odchod z klubu do Košíc (Kantorek, Kundľa, Reľovský, Godalla). Po dlhých rokovaniach nakoniec títo hráči do metropoly východu na hosťovanie aj odišli. Ak k týmto hráčskym stratám pripočítame niektoré dlhodobé zranenia niektorých hráčov (Roháčik, Pospíšil) či niektorých hokejistov, ktorí pravidelne nastupujú do mužstva až po skončení hokejovej sezóny (Svitana, Kolesár), nebolo ľahké vôbec zostaviť konkurencie schopnú súpisku.

I preto vedenie klubu nemá pred sezónou ružové okuliare, lebo túto sezónu to bude iba o tvrdej robote, no minulosť už neraz potvrdila, že nevyhráva vždy ten s najlepšou súpiskou, ale často ten s najlepšou partiou na striedačke. A práve toto bude asi priorita vedenia, urobiť z mužstva dobrú partiu, aby sa na každý zápas hráči tešili a odchádzali po zápasoch s dobre odvedenou prácou. Ako po úvodnom zápase novej sezóny. Keď prehrali so Svidníkom 4:6. Zápas síce prehrali, ale papierovo oveľa silnejší súper musel ukázať to najlepšie zo svojho umenia, aby sa k bodom vôbec dostal a góly víťazstvo mu vystrieľali iba hráči s reprezentačnými skúsenosťami!

 

Tu je krátky rozhovor s vedúcim klubu Valentínom Kopčíkom:

Nová sezóna je už za rohom. Je už súpiska na ňu hotová?

Áno. Niektorí budú hrať stabilne, s niektorými sme dohodnutí na príležitostnú pomoc.

Naša súpiska: Brankári: Tomáš Jurský, Patrik Pristaš, Jaromír Just, Samuel Hrabovský. Obrancovia: Branislav Kromka, Oskar Šlachtič, Patrik Kromka, Samuel Čarnogurský, Gabriel Kosár, Matej Kolodzej, Boris Dejneka, Dominik Korvín. Útočníci: Šimon Pisarčík, Erik Kopkáš, Jozef Eduard Pitoňák, Lukáš Olejník, Miroslav Olejník, Tomáš Pospíšil, Kristián Čepišák, Dominik Miklas, Štefan Borkovský, Lukáš Pisarčík, Michal Groman, Marek Siska, Štefan Bukovina, František Balog, Kristián Kiska, Stanislav Bekeš, Patrik Wesselényi, Matúš Lux, Matúš Gmitter, Filip Vašaš, René Svitana, Vladimír Gajan.

Nejakí hráči z mužstva odišli, z toho väčšina reprezentantov. Znamená to, že je tu šanca, aby sa svojej šance chopili mladí, ktorí by mali byť hladní po tom, aby sa ukázali. Na koho sa budete spoliehať v najbližšej sezóne?

V novej sezóne sa budeme spoliehať na kvalitu a skúsenosti Tomáša Pospíšila, Erika Kopkáša, Gabriela Kosára. Máme aj šikovných mladých hráčov ako sú Dominik Miklas, Kristián Čepišák Michal Groman, Kristián Kiska, Samuel Čarnogurský, ktorí sa môžu naplno ukázať.

Sú vo vybavovaní ešte nejakí hráči?

Po skončení hokejových sezón máme v hľadáčiku ešte štyroch hráčov, ale to si necháme ako prekvapenie.

Kto bude trénerom mužstva?

Zatiaľ mužstvo povediem ja. Hľadáme ale spoločnú reč s Borisom Oravcom, ktorý by bol veľkým prínosom a vzorom pre mladých.

Kde budete hrávať svoje domáce zápasy?

Domáce zápasy odohráme v Spišskej Belej, kde je úplne nové ihrisko. Dvere máme otvorené aj na kežmarskom ihrisku, ktoré je v areáli Základnej školy na ulici Dr. Fischera, ale väčšina hráčov chcela, aby sa hralo v Spišskej Belej, kvôli hladkému povrchu tamojšieho ihriska.

Aké máte priania pred novou sezónou?

Priania do novej sezóny máme, aby nás obchádzali zranenia a aby sme boli všetci zdraví. Cieľom nášho mladého mužstva je najmä zberanie skúseností, lebo veľký počet našich hráčov si extraligu zahrá prvýkrát v živote. Chceme preto vytvoriť najmä dobrú partiu a zabávať sa hokejbalom. Potom určite prídu i víťazstvá!

 

Želáme teda mužstvu málo zranení, veľa športových úspechov a aby i túto jubilejnú sezónu rozdávali svojim fanúšikom radosť a boli hrdí na svoj žltomodrý dres. Máme veľa príkladov na to, že z neho sa dá dostať až na najvyššie športové méty, preto my, kežmarskí hokejbaloví fanúšikovia držíme hráčom a vedeniu klubu palce, aby sa športové ciele pre túto sezónu naplnili!

Domáce zápasy bude hrať MŠK Kežmarok v Spišskej Belej v sobotu vždy o 13.00 hod. Mimochodom optimálny autobusový spoj na zápasy ide z Kežmarku o 12.30 či už z autobusovej zastávky pri nemocnici alebo z autobusovej stanice.