Vyše 80 horolezcov je zatiaľ prihlásených na horolezecké preteky v lezení na umelej stene BOULDER KING 2017. Tie sa uskutočnia v sobotu 23. septembra 2017 na hradnom nádvorí kežmarského hradu. Začína sa už od 8.00 hod.

ŠK JAMES Kežmarok a slovenský horolezecký spolok JAMES pozývajú širokú verejnosť už na 3. ročník pretekov v lezení po umelej stene v kategórii bouldering, ktoré sú zaradené do seriálu Slovenského pohára 1. kategórie. Preteky sa uskutočnia v sobotu 23. septembra 2017 na nádvorí kežmarského hradu v perle slovenského lezenia pod Vysokými Tatrami.

Preteky sú atraktívnym spojením športu a zábavy, ktorú ponúka hradné nádvorie rovnako ako malebné kráľovské mesto Kežmarok, ktoré všetkých upúta bohatou históriou či výhľadom na Vysoké Tatry.


Na podujatí sa môžete tešiť aj na kežmarskú crossfitovú skupinu Reds Crew. Tá si pripravila ukážky crossfitu,  možnosť vyskúšať a naučiť sa nové cviky, či zapojiť sa do súťaží. Ani tento rok nebude chýbať občianske združenie Vlk, ktorý nikdy nespí, ktorý počas celého dňa ponúka  zapožičanie žltých bicyklov, na ktorých si v rýchlosti môžete užiť krásy mesta Kežmarok. Celým dňom nás bude sprevádzať Speaker Tryskáč CZ. Po večernom finále sa predstaví kapela zo Starej Ľubovne VAJKERS A KABARAP, Kežmarský talentovaný spevák Ivan Krajňák a jeho gitara a nasledovne bude pokračovať zábava do skorých ranných hodín pod velením Dj Reca. Pivko, destiláty a dobroty pod zub každý nájde v stánku U Banána, takže žiadne hrdlo neostane hladné a už vôbec nie smädné.

 

Pre súťažiacich sú pripravené hodnotné ceny + v kategórii dospelých sa bude hrať o price money:

 1. miesto 150 eur

 2. miesto 90 eur

 3. miesto 60 eur
 

Kvalifikácia Boulder King

1. skupina: 8.00 – 10.30

2. skupine 10.30 – 13.00

3. skupina 13.00 – 15.30

Finále Boulder King

Od 17.00 hod.!

 

Štartovné v predregistrácii:
5 eur členovia SHS JAMES a zahraničných horolezeckých spolkov
10 eur nečlenovia horolezeckých spolkov

Pri registrácii v deň pretekov (na mieste) + 50% ceny štartovného.

 

Ďalšie podrobnosti a informácie sa všetkým budú postupne dopĺňať na facebooku: https://www.facebook.com/BananeClimbing/

Organizátori sa tešia sa na vás 23. 9. 2017 na kežmarskom hrade!