Za účasti 12 hráčov sa v sobotu 13. októbra 2018 uskutočnil v kežmarskej športovej hale FOCUS+ zaujímavé športové podujatie Olympijský racketlon.

Išlo o súťaž, ktorá mala v Kežmarku svoju premiéru a ktorá spojila až tri športy do jedného, kde spoločným menovateľom bola raketa, preto raketlon. Výsledky zo stolného tenisu, bedmintonu a tenisu sa spočítavali do jedného výsledku a z nich vyšiel celkový víťaz. Každý hráč odohral zápas v každom športe, do 21 bodov.

Podujatie nemalo lokálny charakter, pretože do Kežmarku prišli kvôli tejto súťaži hráči až z Oravy (Dolný Kubín), Gemera (Rožňava), Šariša (Šarišské Michaľany) i z rôznych končín Spiša.

Hralo sa totiž na štyri kolá švajčiarskym spôsobom. Výhodou tohto systému je fakt, že proti sebe hrajú hráči s približne rovnakou výkonnosťou a každý hráč odohrá rovnaký počet zápasov. Nie riedka sa stalo, že jeden z hráčov vysoko vyhral v jednom zo športov vysoko, ale v druhom športe zas vysoko prehral, takže zväčša rozhodoval až posledný zo športov, ktorým bol tenis.

Vyrovnanosť súťaže podčiarkol fakt, že na prvých troch miestach skončili hráči s rovnakým počtom bodov. O poradí tak rozhodovala až kvalita a počet bodov ich súperov, proti ktorým hrali v súťaži.

Víťazstvo si nakoniec odniesol Pavol Takáč z Popradu. Na druhom mieste skončil Peter Toporcer zo Spišského Štvrtku a tretí skončil domáci Kežmarčan Dávid Mikša.

Zaujímavé podujatie, ktoré zorganizoval manažér športovej haly FOCUS+ Jozef Galajda v spolupráci s Pavlom Humeníkom, sa pre výbornú organizáciu a kvalitné športové výkony s najväčšou pravdepodobnosťou ešte tohto roku zopakuje. Predpokladaný termín je okolo Vianoc, takže kto má rád raketové športy, môže sa už teraz tešiť a pripravovať na zaujímavé športové zápolenia.