Sprostredkovateľská spoločnosť Partners Group SK rozširuje svoje pole pôsobnosti do ďalšej zaujímavej oblasti.

Po nedávnom úspešnom vstupe firmy Partners Investments na trh financií sa slovenská firma pustila do budovania vlastnej správcovskej spoločnosti. Národná banka Slovenska (NBS) povolila činnosť Partners Asset Management, ktorej už dala súhlas aj na vytvorenie vlastného realitného fondu.

 

Všetko je pripravené

Podľa verejne dostupných údajov vznikla firma Partners Asset Management už v máji 2020, platcom DPH je od júna 2021. Spoločnosť doposiaľ nevykonávala správcovskú činnosť, čakala na povolenie od Národnej banky Slovenska. To prišlo až v septembri tohto roku. Očakávaný štart ponúkania služieb v súvislosti s investovaním do fondov je v pláne začiatkom štvrtého kvartálu tohto roku. 

Posledné mesiace sa podľa vyjadrení investičného riaditeľa spoločnosti Partners Asset Management Jakuba Rosu niesli v duchu príprav na splnenie prísnych požiadaviek regulátora, ako aj založenia a rozbehu spoločnosti z obchodného, personálneho a operačného hľadiska.

 

Konkurencia je veľká

Nová správcovská spoločnosť od Partners Group SK vstupuje do silne konkurenčného prostredia. Na Slovensku má licenciu na poskytovanie služby správcovských spoločností 10 firiem a vyše 180 zahraničných subjektov, ktoré podnikajú na Slovensku prostredníctvom európskej licencie.

 

Pre nových aj „ostrieľaných“ investorov

Partners Asset Management (PAM) chce ponúknuť investičnú alternatívu pre náročných investorov aj začiatočníkov. „Založenie správcovskej spoločnosti je prirodzeným krokom v napĺňaní našej misie zvýšiť dostupnosť kvalitných investičných príležitostí, po ktorých stále pociťujeme vysoký dopyt od klientov Partners Group SK,“ predstavuje ďalej novinku investičný riaditeľ PAM.

Konkurenčnou výhodou, ktorá sa „na konci dňa“ prejaví na vyššom výnose klientov, je podľa neho nezávislosť. Sprostredkovatelia nebudú viazaní len na fondy materskej firmy, ale v ponuke budú mať prakticky všetky investičné príležitosti dostupné na trhu. „Je to jedna z najväčších konkurenčných výhod firmy, ktorá umožňuje ponúkané investičné príležitosti šiť priamo na mieru svojim investorom,“ dopĺňa J. Rosa. 

 

Výhradne od agentov Partners Group

Spoločnosť Partners Asset Management je súčasťou finančnej skupiny Partners Group Holding SK a podľa J. Rosu využije synergie a know-how sesterských spoločností pôsobiacich v rámci holdingu. Investovanie v rámci novej správcovskej spoločnosti budú ponúkať výhradne len podriadení finanční agenti spoločnosti Partners Group SK. 

Kým Partners Group SK patrí v počte zamestnancov medzi malé podniky, v počte finančných sprostredkovateľov je v TOP 3 na Slovensku. Podľa údajov NBS mala firma k 31. 12. 2020 v najsilnejšom segmente (poistenie a zaistenie) 1 412 sprostredkovateľov, čo ju radí na tretie miesto za OVB Allfinanz Slovensko (3 152) a Finportal (1 590).

 

Realitný fond ako vlajková loď

Partners Asset Management chce ponuku investovania do fondov odštartovať ponukou realitného fondu. Ten bude vlajkovou loďou firmy a zároveň prvým fondom v ponuke správcovskej spoločnosti. 

Ako už napovedá aj názov, fond realitných investícií bude špeciálnym fondom zameraným na nehnuteľnosti. Práve tie sú totiž podľa vyjadrenia vedenia firmy nevyhnutnou alternatívnou investíciou v klientskych portfóliách.

„Priama investícia do realít má viacero špecifík. Vyžaduje si napríklad vysokú vstupnú investíciu, nízku diverzifikáciu a likviditu, náklady na údržbu, komunikáciu s nájomcami atď. V realitnom fonde preberá túto zodpovednosť na seba skúsený tím odborníkov,“ vysvetľuje investičný riaditeľ PAM. Realitný fond tiež umožní investorom participovať na vývoji realitných projektov, do ktorých by inak nemohli investovať.

 

Za rok lídrom v investovaní

Partners Group SK pri štarte správcovskej spoločnosti netají svoje vysoké ambície. Finančná skupina chce nadviazať na úspech sesterskej firmy Partners Investments. 

Tá takisto patrí medzi nováčikov v investovaní, no jej výsledky ju okamžite „katapultovali“ medzi slovenskú špičku. Firma vznikla len v roku 2019 a minulý rok ukončila so správou majetku v hodnote takmer 225 miliónov eur. 

Aktuálne je Partners Investments najväčším maklérom cenných papierov na Slovensku a uplatňuje pritom rovnakú stratégiu, akú chce dodržiavať aj v prípade Partners Asset Management. Do fondov totiž možno investovať výhradne prostredníctvom finančných sprostredkovateľov Partners Group SK.

 

 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Roland Régely (finreport.sk)

https://www.finreport.sk/investovanie/partners-asset-management-dostala-...