Počas najbližšieho víkendu (7. – 9. júla 2017) sa uskutočnia v blízkosti Kežmarku až dve jazdecké podujatia. V Mengusovciach začína podujatie už v piatok, v Tatranskej Lomnici až v sobotu. Obidve podujatia patria do tradičného kalendára Slovenskej jazdeckej federácie, čo je základom aj ich výbornej organizácie.

V Mengusovciach to budú, v rámci medzinárodného podujatia HIGH TATRAS CUP, preteky zamerané na vytrvalosť. Súťažiť sa bude vo vytrvalostných dostihoch, v dĺžke 2x70 km a na 80 km. Podujatie potrvá od piatku 7. júla do nedele 9. júla 2017.

V dňoch 8. – 9. júla 2017 sa uskutoční v Tatranskej Lomnici tradičné jazdecké podujatie Memoriál bratov Bornemiszovcov. Súťaž je zameraná na skoky. Súťaž začína v sobotu o 12.00 hod. Kone budú skákať do výšok 90, 100, 110, 120 a 130 cm. Riaditeľom podujatia je Peter Mikulášik z Kežmarku.

Všetci, ktorí majú radi kone a koníčky, by si tak nemali ujsť zaujímavé jazdecké podujatia v našom okolí. V Kežmarku už jazdecké podujatia nemáme, preto za nimi musíme cestovať mimo mesto, pričom preteky v Mengusovciach či v Tatranskej Lomnici sú od Kežmarku najbližšie.