Dna 11. 6. 2022 sa v Košiciach uskutočnila súťaž Majstrovstvá Slovenska v karate detí a žiakov. Zúčastnilo sa jej 51 klubov a 486 pretekárov a z Kežmarku tam vycestovalo 6 karatistov.

Kežmarskí karatisti na ňom získali 6 cenných umiestnení. Dve prvé miesta, jedno druhé a tri tretie miesta.

Nina Božoňová získala titul majsterky Slovenska v agility 10 - ročné dievčatá, kde štartovalo až 26 pretekárok.

Jaroslav Božoň získal 3. miesto v agility 9 ročný chlapci spomedzi 45 pretekárov a 5. miesto v kategórii kumite chlapci 8-9 ročný do 30 kg pokročilí.

Nina Reľovská získala 2. miesto v agility dievčatá 10 ročné a 3. miesto v kumite dievčatá 10-11 ročné do 30kg začiatočníčky.

Tamara Česelková získala 3. miesto v agility dievčatá 9 ročné spomedzi 30 pretekárok a v kumite získala titul majsterky Slovenska v kategórií 8-9 ročných dievčat nad 37kg začiatočníčky.

Na súťaži bol vyhodnotený aj Slovenský pohár, v ktorom Nina Božoňová a René Novák získali prvé miesta v kategóriách agility v celkovom hodnotení!

Veľmi nás teší že kežmarskí karatisti získali dva tituly a taktiež dvoch absolútnych víťazov Slovenského pohára. Chceme gratulujeme k peknému úspechu a pevne veríme, že tvrdá práca športovcov i ich trénerov, ktorá sa pretavila do takýchto úspechov poženie našich karatistov v ďalšej sezóne len vyššie a vyššie.

Zdroj a foto: Jaroslav Božoň