V nedeľu 1. marca 2020 sa v Poprade uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára v halovej lukostreľbe.

Na pretekoch nechýbalo ani 45 kežmarských lukostrelcov z LK MŠK Kežmarok, ktorí získali 34 medailových umiestnení, z toho 12 zlatých.

 

Výsledky:

Olympijský luk

Muži (15 lukostrelcov): 1. Duchoň (Jasov) 566 b, 9. Patrik Novotný (Kežmarok) 505 b.

Kadeti (3 lukostrelci): 1. Sebastián Šilon (Kežmarok) 538 b., 3. Filip Janík (Kežmarok) 470 b.

Kadetky (3 lukostrelkyne): 1. Drusková (Žilina) 523 b., 2. Sofia Krasuľová (Kežmarok) 511 b.

Chlapci do 14 rokov (6 lukostrelcov): 1. Borovský (Jasov) 541 b., 5. Marko Šimo (Kežmarok) 399 b.

Dievčatá do 14 rokov (5 lukostrelkýň): 1. Simona Dinhová (Kežmarok) 521 b., 3. Blanka Šimová (Kežmarok) 449 b.

Chlapci do 12 rokov (2 lukostrelci): 1. Jozefček (Liptov) 529 b., 2. Matúš Starigazda (Kežmarok) 517 b.

Deti do 10 rokov (3 lukostrelci): 1. Masloviak (Spiš) 547 b., 2. Michal Starigazda (Kežmarok) 528 b.

 

Kladkový luk

Muži (7 lukostrelcov): 1. Hervartovský (Liptov) 571 b., 3. Peter Kinik 563 b., 4. Radek Petlán 561 b., 5. Martin Kobza 560 b., 6. Ľubomír Kocán 536 b., 7. Rastislav Zeman (všetci Kežmarok) 507 b.

Ženy (3 lukostrelkyne): 1. Kočutová (Žilina) 527 b., 3. Michaela Nováková (Kežmarok) 398 b.

Kadeti (3 lukostrelci): 1. Benjamín Badovský (Kežmarok) 558 b., 2. Radovan Polák (Kežmarok) 532 b.

Chlapci do 14 rokov (3 lukostrelci): 1. Samuel Zeman (Kežmarok) 502 b., 3. Boris Beskyd (Kežmarok) 464 b.

Dievčatá do 14 rokov (5 lukostrelkyne): 1. Schindlerová (Poprad) 518 b., 2. Vaľová (Kežmarok) 507 b., 3. Nina Petlánová (Kežmarok) 466 b.

Chlapci do 12 rokov (3 lukostrelci): 1. Adam Petlán (Kežmarok) 512 b., 3. Ľuboš Polák (Kežmarok) 494 b.

Deti do 10 rokov (2 lukostrelci): 1. Uhrinová (Spiš) 523 b., 2. Nikolas Badovský (Kežmarok) 515 b.

Veteráni (2 lukostrelci): 1. Martin Dorič (Kežmarok), 2. Ladislav Korsch (Kežmarok) 538 b.

 

Holý luk

Muži (8 lukostrelcov): 1. Štefaňák (Poprad) 485 b., 4. Ladislav Beskyd (Kežmarok) 450 b., 5. Ladislav Ondrík (Kežmarok) 403 b.

Ženy (4 lukostrelkyne): 1. Schindlerová (Poprad) 480 b., 3. Alena Mačáková (Kežmarok) 387 b.

Juniori (2 lukostrelci): 1. Maximilián Gontkovič (Kežmarok) 333 b.

Kadeti (3 lukostrelci): 1. Žonda (Poprad) 541 b., 2. Vladimír Modla (Kežmarok) 509 b.

Chlapci do 14 rokov (5 lukostrelcov): 1. Oliver Hazucha (Kežmarok) 531 b., 4. Pavol Ján Krasuľa (Kežmarok) 450 b.

Chlapci do 12 rokov (4 lukostrelci): 1. Tomáš Šleboda (Kežmarok) 491 b., 2. Henrich Čikovský (Kežmarok) 488 b., 3. Branislav Mašlonka (Kežmarok) 486 b.

Dievčatá do 12 rokov (5 lukostrelkýň): 1. Dominika Faltinová (Kežmarok) 561 b., 2. Kristína Juhásová (Kežmarok) 511 b., 5. Karolína Sekelská (Kežmarok) 450 b.

Deti do 10 rokov (7 lukostrelcov): 1. Filip Kocán (Kežmarok) 557 b., 2. Filip Mravčák (Kežmarok) 523 b., 7. Matúš Mravčák (Kežmarok) 284 b.

 

Dlhý luk

Muži (2 lukostrelci): 1. Sonoga (Poprad) 447 b., 2. Marcel Jusko (Kežmarok) 367 b.

Veteráni (2 lukostrelci): 1. Dezider Szabó (Kežmarok) 429 b., 2. Marián Mati (Kežmarok) 421 b.

 

Foto: archív Vladimír Majerčák