V PARTNERS GROUP SK sme namiešali pre vás PARTNERS kávu - prvú finančnú kávu na svete, inšpirovanú ideálnymi finančnými mierami. Príďte sa k nám porozprávať a spolu zistíme, z čoho je zložený váš finančný svet.

Takmer každý z nás dnes využíva finančné produkty a služby. Máme účet v banke, nákupy platíme kreditnou alebo debetnou kartou, autá kupujeme na lízing, sporíme deťom, šetríme si na dôchodok, využívame služby poisťovní. Napriek veľkému počtu finančných produktov, inštitúcií a služieb, s ktorými sa dennodenne stretávame a ktoré využívame, nie každý sa vie alebo je schopný zorientovať sa v nich.

Pripravujete sa na športovú súťažnú sezónu a hľadáte kvalitné športové vybavenie v športoch akými sú bedminton, tenis, futsal či florbal? Tu je zaujímavý eshop, kde nájdete všetko potrebné na športové vyžitie či už rakety, loptičky, hokejky až po kvalitnú športovú obuv.

Na finančné krytie vysokoškolského štúdia dieťaťa či iné výdavky je dobré myslieť čo najskôr. Začať so sporením, napríklad na bankovom účte a pravidelne odkladať, je síce fajn návyk, ale nie práve rozumná forma. Takto uložené finančné prostriedky toho veľa nezarobia. Riešením je peniaze investovať. Marek Fides, odborník na osobné financie z PARTNERS GROUP SK, odporúča začať čím skôr. Radí rodičom, aby začali pre svoje ratolesti odkladať peniaze aj na dôchodok. Upozorňuje na riziká, ktoré najčastejšie hrozia u neskúseného investora.

Po vypuknutí vojny na Ukrajine sa aj Slováci začali zamýšľať nad tým, či by nebolo dobré mať doma väčšiu finančnú hotovosť – pre pocit istoty, ak by potrebovali náhle opustiť svoj domov a mali tak prostriedky na život. Michal Smekal, odborník na osobné financie zo spoločnosti PARTNERS GROUP SK, však príliš vysokú sumu odloženú v domácnosti neodporúča. Peniaze uložené doma sú nielen ohrozené požiarom či krádežou, ale ukrajuje z nich aj inflácia. Odborník vysvetľuje riziká aj to, koľko je vhodné mať doma „v ponožke“.

Stránky