O tom, že športové aktivity môžu mať vplyv na rozvoj cestovného ruchu v meste sa presviedčame my, ktorí sa pohybujeme v kežmarskej športovej hale FOCUS+.

V hale si našlo svoj domov kvarteto športových aktivít – bedminton, futsal, florbal a crossfit. A veru už každý z týchto športov svojou trochou prispel nielen k svojej propagácii, ale aj k rozvoju turizmu v meste Kežmarok.

Napríklad taký florbal prispel už len tým, že tu mala svoje niekoľkodňové sústredenie florbalová reprezentácia juniorov. Za futsalom do Kežmarku už pravidelne chodí na svoje zrazy ženská slovenská reprezentácia, ktorá v našom meste bola v auguste už po štvrtýkrát!

Bedminton nechcel zaostať a po víkendovom finále extraligy, ktoré sa uskutočnilo na jar 2018 sa teraz v auguste uskutočnil v hale FOCUS+ týždňový kemp pre deti bedmintonového klubu z Dolného Kubína. Bola to ich prvá skúsenosť s kežmarskou pohostinnosťou a športovou ponukou. Prísľub, že už do Kežmarku budú po tohtoročnej skúsenosti chodiť na kemp pravidelne, svedčí, že asi bolo všetko v poriadku ako po športovej stránke, tak aj v ponuke kežmarského stravovania či ubytovania.

 

A čo kežmarský crossfit? Ten ponúka na začiatku septembra 2018 doslova celorepublikový športový bonbónik Reds Crew Trainings Challenge, čo je otvorená súťaž v crossfite. Je to preto crossfitový sviatok, ktorý si určite nenechá ujsť žiadny zo športovcov venujúcich sa tomuto športu. A opäť to nebude jednodenná záležitosť, ale v Kežmarku využije tunajšie ubytovacie a stravovacie služby hneď niekoľko desiatok športovcov!

Ako je vidieť každý zo športov sídliacich v športovej hale FOCUS+ už priamo prispel na rozvoji svojho mesta. Verím, že dobrý chýr o ústretovosti športovcov a funkcionárov z Focusu pôjde do sveta a prispeje nielen k vyššej návštevnosti nášho mesta, ale aj k skvalitneniu tunajších služieb.

Snáď by bolo optimálne, aby sa napríklad ponuky gastronomických a ubytovacích ponúk dostali aj na recepciu športovej haly, pre prípad práve takýchto akcií ako sú kempy, sústredenia, turnaje. Už totiž eviduje vedenie športovej haly žiadosti rôznych športových výprav zo Slovenska, ktorí chcú prísť do Kežmarku, aby im poradilo kam sa ubytovať, kam sa ísť najesť či kam zájsť sa pozrieť na niečo zaujímavé v meste či okolí...

Presviedčame sa tak priamo v praxi, že aj v športovej hale sa dá rozvíjať domáci cestovný ruch.