„Chýbajú vám aktuálne informácie a výsledky z kežmarského športu? Chceš mať prehľad kedy sa v meste čo hrá? Kedy si dopredu naplánovať návštevu športového zápasu alebo podujatia? Tak si na správnej adrese! Kežmarský šport ti ponúka každú z týchto možností a snáď aj niečo navyše.“ To boli prvé slová, ktorými som sa pred rokom, 11. 11. 2016 prihovoril kežmarským fanúšikom, pri zrode nového športového portálu Kežmarský šport.

Snahou bolo dostať na jedno miesto celé spektrum športového diania v meste Kežmarok. Cieľom je zmapovať aktivity každého športového odvetvia v Kežmarku, aby kežmarský športový fanúšik mal prehľad nielen o dianí v športových kluboch, ale aj o výkonoch a zápasoch kežmarských športovcov.

 

Kežmarský šport je jediné mestské médium, ktoré je denne aktualizované a prináša kežmarským športovým fanúšikom športové výsledkov zo všetkých športoch, ktoré sa vykonávajú na území mesta. Dnešné vysvedčenie, po roku činnosti, je priemerných 800 návštev denne na tomto športovom portáli. Myslím, že je to dôkaz o tom, že niečo podobné v našom meste chýbalo.

 

Kto sa s touto myšlienkou aj stotožnil, neváhal ju finančne podporiť a investoval do nej 22 eur na rok snáď dostal informácie, ktoré potreboval. Suma to snáď nie je veľká, keď si pomyslíme, že v iných, nemálo dotovaných mestských médiách nedostanete zo športu ani zlomok informácií čo na portáli Kežmarský šport. Dokonca sa stávajú i také veci, že mestské médium neprinesie za mesiac ani čiarku o súťažiach, ktoré sa hrajú v Kežmarku na najvyššej republikovej úrovni!

 

V spolupráci s kežmarskými klubmi či športovcami sa darí napĺňať to hlavné, a to, aby Kežmarský šport pokračoval vo svojom rozvoji. Prioritou je zmapovať celé športové dianie v meste Kežmarok. Nechýbajú však ani športové zápasy, o ktorých ponúkam i aktuálne dianie, výsledky či postrehy, krátko po skončení stretnutí, bez ohľadu či sa duel uskutočňuje v Kežmarku, Bratislave či v Helsinkách.

 

Ak teda organizujete zaujímavé športové podujatie alebo chcete upriamiť pozornosť na športovú akciu v našom meste či regióne, tak ju pošlite Kežmarskému športu. Určite bude daná informácia zverejnená pre širokú verejnosť. Portál Kežmarský šport je otvorený aj na spoluprácu športových podujatí, ktoré môžu viesť k spoločným zaujímavým projektom v našom meste.

 

Kežmarský šport dnes oslavuje jeden rok svojho vzniku. Verím, že vzájomnou spoluprácou so športovcami, športovými funkcionármi či fanúšikmi posunieme kežmarský šport na vyšší level a dočkáme sa ešte veľa radostných chvíľ a úspechov!