Vo štvrtok 8. marca 2018 od 15.00 do 16.00 hod. bude v kežmarskej športovej hale Focus plus prezentovaná hra boccia. Prezentovať ju bude tréner tejto hry Ondrej Bašták, ktorému vyšla o tréningoch boccie aj kniha.

Už dlhodobo sa tejto hre venuje ako po stránke trénerskej, tak i organizačnej, asistenčnej i propagačnej. Prezentuje ju aj na internetovej stránke parahry.sk.

V Kežmarku sa bude snažiť so svojimi spolupracovníkmi spopularizovať túto hru pre širokú verejnosť.

Boccia je veľmi prospešná pre mnohých zdravotne postihnutých ľudí od detí až po seniorov, ale aj zaujímavou hrou pre zdravých ľudí.

Boccia je šport, ktorý je určený nielen pre telesne postihnutých športovcov, ktorí majú poruchu funkcie všetkých štyroch končatín, ale aj pre zdravých športovcov. Od roku 1984 sa zaraďuje medzi paralympijské disciplíny, medzi olympijskými disciplínami nemá ekvivalent. V súčasnosti sa boccia hráva vo viac ako 50 krajinách sveta.

Boccia sa hráva v interiéri na rovnom a hladkom povrchu (parkety, gumený povrch a podobne).

Kto by mal záujem spoznať bližšie tento šport a aj sa mu naplno venovať ten ho má možnosť bližšie spoznať už tento vo štvrtok popoludní. Príďte, organizátori prezentácie tejto hry vás určite radi privítajú a vtiahnu do tohto paralympijského športu.