Prekvapujúco, pred nie plným domácim „domom“, sa v sobotu 17. decembra 2016, v Mestskej športovej hale Vlada Jančeka, uskutočnil v ženskej volejbalovej extralige, šláger kola a zápas roka pre kežmarských volejbalových fanúšikov. Do Kežmarku totiž zavítal obhajca titulu, VK Slávia EU Bratislava.

Zápas plne ukázal aký rozdiel je medzi prvým a tretím družstvom extraligovej tabuľky. Obhajkyne a líder tabuľky sa ukázal v plnej kráse prečo je úspešný nielen v slovenskej extralige, ale aj v zahraničnej súťaži Challenge cup.

Vykrývanie priestorov, pohyblivá obrana, úspešné blokárky i smečiarky boli hlavnými pozitívami zápasu v Kežmarku. Napriek vysokej kvalite súperiek mohol sa zápas uberať aj iným smerom ako trojsetovým víťazstvom favorita. Domáce hráčky výborným servisom, nesmiernou bojovnosťou a dobrou obranou zaskočili hráčky Slávie a zo stavu 1:4 otočili na 7:4, 9:5 i 11:7! Potom ale Slávia začala bod po bode sťahovať tento náskok domáceho družstva, no napriek tomu, že vyrovnali na 14:14, domáce sa ešte vypli k vedeniu 17:15. Potom ale tromi úspešnými útokmi otočila Bratislava stav na 17:18 a už bola na koni. Hráčky favorita sa upokojili a od stavu 19:18 šnúrou piatich bodov prakticky rozhodli o víťazovi prvého setu. Ten vyhrali 25:21, no domáce mohli smútiť, pretože tento set mali vyhrať.

Druhý set začal vyrovnane. Hosťujúce hráčky domácim odskočili až šnúrou piatich bodov, keď zo stavu 5:6 ušli na 5:11. Domáce hráčky ale set nezabalili a dotiahli sa na 12:14 a aj na 15:17, ale koncovku setu zvládli lepšie Bratislavčanky. Set vyhrali 25:18 a tým definitívne zlomili odhodlanie domáceho družstva.

Tretí set bol totiž už jednoznačnou záležitosťou Slávie. U domácich nebolo hráčky, ktorá by sa chytila a keď nie je, na čom sa chytiť, tak potom na každý bod sa družstvo poriadne natrápi. Domáce stratili set už na začiatku. Od stavu 4:5 ušli hosťujúce hráčky na 4:11 a potom aj na 5:14, čo bolo prakticky po sete i zápase. Domáce už iba skorigovali na 12:25.

Vyjadrenie trénerky kežmarského družstva: „Dnes to bolo o servise a príjme. Dva sety, keď sme dokázali Sláviu zatlačiť servisom a ako tak sme prihrávali, bola hra celkom vyrovnaná. V treťom už súperky dominovali.“

Zostava Kežmarku: harčárová 11, Becková 8, Labudová 6, Smák 5, Skupinová 3, Dragašeková 1, Zatrochová 1, Jakušová, Sandtnerová. Trénerka: Blanka Špaková.